Eurosport Player – czy warto wydać cztery euro?

Eurosport Player – czy warto wydać cztery euro?
Zbyszek Kowal

30.04.2012 18:06, aktual.: 30.04.2012 20:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Postanowiliśmy sprawdzić, jak prezentuje się jeden z najbardziej popularnych kanałów sportowych na iPadzie oraz iPhonie. Czy jakość przekazu jest satysfakcjonująca? Czy warto wydać 4 euro na miesięczną subskrypcję Eurosportu na urządzeniach z iOS na pokładzie? Odpowiedzi na te pytania wraz z materiałami wideo znajdziecie w naszym krótkim teście.

Oglądanie telewizji na iPadzie lub iPhonie staje się coraz bardziej popularne. Najbliższe miesiące mają przynieść kilka nowości w tym temacie. Swoje oferty telewizji mobilnej szykuje już Polsat oraz Orange. Zanim jednak rewolucja w pełni się dokona, zmuszeni jesteśmy do korzystania z dedykowanych aplikacji, jak HBO Go Polska lub aplikacje rodzimych nadawców z materiałami VOD.

Eurosport na ekranie Twojego iUrządzenia

Aplikacja Eurosport Player to uniwersalny program, który pozwala oglądać na żywo Eurosport lub Eurosport 2 na ekranie iPada lub iPhone’a. Sama aplikacja jest darmowa, natomiast bez wykupienia abonamentu jest zupełnie bezużyteczna.

Obraz

Pierwsza wątpliwość, która pojawia się przed wykupieniem subskrypcji, to pytanie o język polski. Czy nadawane programy są po angielsku czy w naszym rodzimym języku? Otóż to zależy od tego, gdzie aktualnie znajduje się użytkownik. Jeżeli pojechałby z iPadem do Anglii, to wtedy miałby przyjemność oglądać brytyjską wersję Eurosportu. Będąc jednak na terytorium Rzeczypospolitej, ogląda polską wersję obu programów.

Drugie najczęściej zadawane pytanie dotyczy jakości nadawanego wideo. Część komentarzy w App Store sugeruje, że nie jest ona najlepsza. Jak jest naprawdę? Tutaj również nie można dać jednoznacznej odpowiedzi.

Zauważyłem, że część materiałów odbieranych za pośrednictwem aplikacji pochodzi z Eurosport HD, niektóre natomiast są transmitowane bez jakości HD. Różnica pomiędzy jednym a drugim przekazem jest widoczna. W szczególności gdy korzysta się z urządzeń z ekranem Retina. Większość materiałów może pochwalić się bardzo dobrą jakością obrazu.

Bardzo dobra jakość obrazu

Warto zauważyć, że najlepszą jakość uzyskuje się przez Wi-Fi, w przypadku 3G jakość przekazu spada, ale nadal jest do zaakceptowania. Wydaje mi się jednak, że z aplikacji raczej będzie się korzystać w domowych pieleszach, a nie na podwórku.

Obraz

Słówko o abonamencie. Jak już wspomniałem, przyjemność odbierania dwóch kanałów Eurosportu na iPadzie kosztuje niecałe 4 euro. Za taką kwotę otrzymuje się miesięczny abonament na oglądanie wspomnianych kanałów sportowych. Nieco bogatsi użytkownicy mogą zdecydować się na roczny abonament, który kosztuje 35 euro.

Co ciekawe, abonament można przenieść na inne urządzenia z iOS na pokładzie. Wystarczy sparować iPada z iPhone'em przez Bluetooth, aby przerzucić abonament z jednego urządzenia na drugie. Eurosport pozwala aktywować w ten sposób pięć urządzeń, zatem pięcioro domowników może jednocześnie oglądać wybrany kanał na swoim telefonie lub tablecie. Niestety, subskrypcja kupiona w App Store nie może być przeniesiona do desktopowej wersji playera.

Sama aplikacja nie jest niczym skomplikowanym. Z podręcznego menu można przełączać się pomiędzy Eurosport a Eurosport 2. Na głównym ekranie znajduje się również suwaczek do ustawienia głośności oraz przycisk przenoszący do ramówki obu programów na dany dzień. Całość uzupełniają dwie ikonki potrzebne do obsługi abonamentu oraz ustawienia powiadomień lub kontaktu z działem pomocy.

Ciekawa alternatywa dla telewizji kablowej

Nadchodzące wydarzenia sportowe zachęcają do zakupu abonamentu. Eurosport będzie bardzo obszernie transmitował wydarzenia z olimpiady w Londynie. Fani piłki nożnej z pewnością docenią bezpośrednie transmisje z Bundesligi oraz Ligi Polskiej (jeden mecz w poniedziałek) na antenie Eurosport 2.

Warto również dodać, że oferta playera z App Store nie pokrywa się w pełni z tym, co otrzymuje się w wersji desktopowej lub w abonamencie w telewizjach kablowych. Jednak to, co jest udostępniane, spokojnie wystarczy fanom sportu. Jakość obrazu jest bardzo dobra, w dodatku aplikacja współpracuje z technologią AirPlay, więc obraz można bezpośrednio przesłać do telewizora lub projektora. Z mojej strony pełna rekomendacja.

[plus] Polska wersja językowa

[plus] Jakość HD niektórych programów

[plus] Dwa kanały w jednym abonamencie

[plus] Intuicyjny interfejs

[plus] Obsługa AirPlay

[minus] Abonament zawsze może być tańszy ;)

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)