"EVE: Echoes" nadchodzi. Już teraz nie brakuje świetnych gier w kosmosie na smartfony

"EVE: Echoes" nadchodzi. Już teraz nie brakuje świetnych gier w kosmosie na smartfony

EVE: Echoes
EVE: Echoes
Mateusz Żołyniak
22.10.2018 15:21, aktualizacja: 22.10.2018 17:21

Twórcy "EVE Online" obiecują, że wkrótce wprowadzą mobilną grę dla fanów kosmicznych klimatów. Użytkownicy smartfonów nie muszą jednak czekać na "EVE: Echoes" by już teraz cieszyć się wciągającą rozgrywką osadzoną w przestrzeni kosmicznej.

Twórcy "EVE Online" poważnie myślą o smartfonach

CCP Games znane jest za sprawą gry MMO (Massive Multiplayer Online) pod tytułem "EVE Online", która osadzona została w fikcyjnym świecie przyszłości, gdzie ludzkość kolonizuje kosmos. Islandczycy już jakiś czas temu zaczęli prace nad mobilną strategią "EVE: War of Ascension", ale - po nieudanych testach jej wersji beta - projekt prawdopodobnie porzucono.

Studio CCP Games nie myśli dawać za wygraną i wraca z innym tytułem na smartfony. Za "EVE: Echoes" (znane wcześniej jako "EVE: Project Galaxy") odpowiadać ma firma NetEase Games, a sama gra będzie bazować na jej silniku graficznym NeoX, który zapewnić ma świetną oprawę wizualną.

EVE: Echoes - Mobile MMO - Gameplay Trailer

Powstawanie gry nadzorować ma studio CCP Games, które obiecuje:

  • uniwersum EVE z tysiącami systemów planetarnych, które można swobodnie eksplorować;
  • dowolność w prowadzeniu rozgrywki (eksploracja, walki, handel), która ma być dopasowana do telefonów komórkowych;
  • system społecznościowy, który umożliwia zrzeszanie graczy w większe zespoły, co powoli wywrzeć wyraźny wpływ na losach całej galaktyki.

Brzmi obiecująco. Szczególnie, że gra wydana będzie tak na Androida, jak iOS, co umożliwi międzyplatformowe starcia. Miłośnicy gier osadzonych w kosmosie na pojawienie się "EVE: Echoes" będą musieli jednak poczekać do 2019 roku. Co zrobić do tego czasu?

Ciekawych gier w kosmosie nie brakuje

Plusem jest to, że użytkownicy smartfonów nie muszą wcale czekać na propozycję z uniwersum EVE by cieszyć się grami science fiction, których rozgrywka przebiega w kosmosie. Oto 5 tytułów, które powinni sprawdzić miłośnicy tego gatunku.

"Star Command"

Zacznę od "Star Command", a więc gry, która nie powala trójwymiarową oprawą, ale jej "pikselowa" grafika może się podobać. Kluczowa jest jednak rozgrywka - budowa własnego statku kosmicznego, którym eksploruje się galaktyki i walczy z napotkanymi przeciwnikami, potrafi wciągnąć.

Star Command

Tytuł można pobrać z:

"Galaxy on Fire 3"

"Galaxy on Fire 3" to najnowsza odsłona popularnej serii, która ma jeszcze lepszą oprawę audiowizualną. W tej zręcznościówce użytkownicy smartfonów wybierają jeden z dostępnych statków (może być ulepszany w trakcie o lepsze bronie, którym zwiedzają ogromny i świetnie prezentujący się świat stworzony przez zespół Fishlabs.

Galaxy on Fire 3 by Deep Silver FISHLABS (Official Google Play Trailer)

Tytuł można pobrać z:

"VEGA Conflict"

"VEGA Conflict" to z kolei ciekawa strategia czasu rzeczywistego, w której gracze dowodzą całymi flotami w ramach wybranego stronnictwa. Kluczową częścią gry są walki między graczami o dominację w galaktyce.

VEGA Conflict

Tytuł można pobrać z:

Nova Empire

"Nova Empire" to tytuł podobny do powyższego, ale gracze raczeni są lepsza oprawą graficzną. Ważną częścią rozgrywki w tej strategii czasu rzeczywistego jest opracowywanie i ulepszanie własnych statków, które w bardziej efektywny sposób pozwolą zdominować świat gry.

Tytuł można pobrać z:

"Space Pioneer"

Na koniec wspomnę o nieco luźniejszym podejściu do tematu eksploracji kosmosu, który zaproponowało polskie studio Vivid Games. "Space Pioneer" to gra zręcznościowa o dość nietypowej grafice, która odznacza się dynamiczną i emocjonującą rozgrywką.

Space Pioneer - Planetary Run

Tytuł można pobrać z:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)