Face Switch - rodzima aplikacja do zabawy twarzą [wideo]

Face Switch - rodzima aplikacja do zabawy twarzą [wideo]

Face Switch - rodzima aplikacja do zabawy twarzą [wideo]
Zbyszek Kowal
28.06.2011 17:08, aktualizacja: 28.06.2011 19:08

Face Swich to nowa aplikacja zaprojektowana na iPhone’a przez interaktywnych speców Internet Designers oraz Code Hero. Aplikacja powstała z myślą o iPhone, ale wkrótce posiadacze iPadów także będą mogli się nią cieszyć.

Jej polska premiera dopiero za nami, a już aplikacja wzbudziła niemałe zainteresowanie na rodzimym rynku. Aplikacja została również wyróżniona przez Apple jako New and Noteworthy w kategorii fotografia w polskim AppStorze.

Główną zaletą aplikacji jest wykorzystanie naturalnego ruchu wymazywania, który wszyscy dobrze znamy z zaparowanych szyb samochodu czy luster. Wybieramy dwa zdjęcia, które rozmazując, łączymy w jedno całkiem nowe i unikalne. Możemy w ten sposób połączyć dwie dowolne twarze w jedną uzyskując bardzo realistyczne oraz zabawne efekty.

Obraz

Pracę z programem znacznie ułatwia automatyczne rozpoznawanie oczu na zdjęciu, bez znaczenia czy jest ono zaczerpnięte z folderu użytkownika, zrobione aparatem czy wybrane z galerii aplikacji, w której znajdziemy zdjęcia dające rozbrajające efekty w połączeniu z innymi.

Face Switch zdecydowanie wybija się z innych tematycznie powiązanych aplikacji. Nie jest to kolejny program korzystający z gotowych szablonów. Efekty miksowania są całkowicie unikalne i zaskakujące, a precyzję wspiera możliwość regulowania wielkości mazów, które możemy w każdej chwili cofnąć.

Oprawa graficzna utrzymana jest w kolorowym klimacie lat 70 na solidnym drewnianym gruncie i jest przysłowiową wisienką na torcie, która nadaje całemu projektowi przyjemną dla oka jakość estetyczną. Oczywiście wszystkimi naszymi kompozycjami możemy dzielić się przez Facebooka czy Twittera, wysłać mailem lub przesłać na oficjalną stronę aplikacji, gdzie jej twórcy już zapowiadają liczne konkursy i atrakcje.

Face Switch to aplikacja nie tylko dla osób szukających rozrywki. Drzemie w niej bowiem ogromny potencjał praktyczny. Jeśli ktoś zastanawiał się jak będzie wyglądał we fryzurze, którą zobaczył gdzieś na zdjęciu, to ta aplikacja bez problemu umożliwi wizualizacje pomysłu bez konieczności testowania go na własnej skórze. W końcu możemy miksować nie tylko twarze, a granicami dla wykorzystania aplikacji jest tylko nasza wyobraźnia.

Z okazji premiery Face Switch w Polsce, pełna wersja aplikacji dostępna jest całkowicie za darmo w AppStore do 11.07.2011! Zachęcamy do jej pobrania i podzielenia się waszymi opiniami. Regularna cena to niecałe dwa dolary amerykańskie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)