Facebook Home to genialny pomysł (dla uzależnionych) [wideo]

Facebook Home
Facebook Home
Mateusz Żołyniak

04.04.2013 18:38, aktual.: 04.04.2013 20:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Właśnie zakończyły się wszelkie spekulacje na temat systemu i telefonu Facebooka. Mark Zuckerberg i spółka zaprezentowali przed chwilą Facebook Home, czyli nakładkę na Androida, która ma wnieść powiew świeżości na rynku mobilnym.

Gdy tylko użytkownik otrzyma nowe powiadomienia, pojawiają się one na ekranie. Obojętnie, czy są to prośby o dodanie do znajomych, wpisy z facebookowego kalendarza, informacje o nowych wpisach ulubionych kontaktów czy powiadomienia o polubieniu dodanego zdjęcia. Można je wszystkie przeglądać bez konieczności wchodzenia do aplikacji, a przy użyciu prostego gestu oznaczać jako przeczytane (także grupowo).

Najciekawszą - moim zdaniem - funkcją Facebook Home jest Chat Heads. Usługa ta pozwala na szybką komunikację ze znajomymi. Podczas korzystania z aplikacji u góry ekranu pojawiają się powiadomienia o otrzymanych wiadomościach (z licznikiem). Po wybraniu jakiegoś kontaktu można błyskawicznie przejść do okienka komunikatora z każdej aplikacji czy gry, a po przeczytaniu lub/i wysłaniu odpowiedzi na wiadomości powrócić do wcześniejszej czynności.

Facebook Home - Chat heads
Facebook Home - Chat heads

W oprogramowaniu dostępne jest również proste menu z ulubionymi aplikacjami, które można dowolnie konfigurować, oraz przyciski umożliwiające robienie zdjęć aplikacją Facebooka i dokonywanie check-inów. Jednym słowem wszystko, czego może potrzebować użytkownik Facebooka. Najważniejsze jest to, że program będzie można bez żadnych modyfikacji Androida instalować na popularnych smartfonach. Liczba uzależnionych od Facebooka jest tak duża, że Zuckerberg na pewno nie będzie narzekał na popularność oprogramowania.

Facebookowy atak na Androida rozpocznie się już 12 kwietnia

Facebook Home zostanie udostępniony 12 kwietnia. Zainteresowani użytkownicy będą mogli pobrać go z Google Play, ale na razie będzie dostępny tylko dla wybranych smartfonów. W pierwszej kolejności skorzystają z niego właściciele HTC One X, HTC One X+, Samsunga Galaxy S III oraz Galaxy Note'a II, później pojawią się wersje dla HTC One i Galaxy S 4. Przedstawiciele Facebooka poinformowali, że już teraz pracują nad dodaniem wsparcia dla kolejnych smartfonów popularnych producentów (m.in. Sony, ZTE i Alcatel).

HTC First z Facebook Home
HTC First z Facebook Home

Podczas prezentacji pokazano również pierwszego smartfona z preinstalowanym Facebook Home. Jest nim HTC First, który trafi najpierw do oferty sieci AT&T, a następnie do Orange (być może i Orange Polska). Dzięki niskiej cenie większość młodych użytkowników będzie mogła sobie na niego pozwolić. To całkiem mocny smartfon: 4,3-calowy ekran HD, dwurdzeniowy Snapdragon 400, aparat 5 Mpix i moduł 4G LTE. Pracą steruje Android 4.1 Więcej napisze o nim Miron.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)