Facebook ma wprowadzić o wiele szybszego Messengera [#wSkrócie]

Facebook ma wprowadzić o wiele szybszego Messengera [#wSkrócie]

Facebook Messenger wkrótce z nowymi funkcjami
Facebook Messenger wkrótce z nowymi funkcjami
Mateusz Żołyniak
02.05.2019 16:47, aktualizacja: 02.05.2019 18:47

Facebook zapowiedział, że pracuje już nad szybszą wersją Messengera. Na tym jednak nie kończą się nowości związane z popularnym komunikatorem.

Przedstawiciele Facebooka na konferencji dla deweloperów F8 zdradzili sporo na temat planów związanych z rozwojem Messengera. Kluczową nowością ma być wprowadzenie w tym roku szybszej wersji komunikatora internetowego.

Projekt, który wewnętrznie określany jest jako "LightSpeed", zakłada przebudowanie Messengera od zera i oparcie go na zupełnie nowym kodzie. Dzięki temu nowa wersja programu ma uruchamiać się w czasie krótszym niż 2 sekundy, a do tego zajmować tylko 30 MB (o 70 MB mniej niż obecnie).

Wspólne oglądanie wideo na Messengerze
Wspólne oglądanie wideo na Messengerze

Messenger w wersji "LightSpeed" ma zostać wprowadzony w 2019 roku, ale konkretna data nie została ujawniona. Wiadomo natomiast, że Facebook pracuje także nad:

  • wirtualnymi pokojami, które mają ułatwić zarządzanie udostępnianymi znajomym i rodzinie materiałami (Stories, zdjęcia, filmy);
  • funkcją wspólnego oglądania nagrań wideo w czasie rzeczywistym, co umożliwi zapraszanie znajomych do oglądania w kilka osób ulubionego serialu czy śmiesznych nagrań.

Firma zapowiedziała również, że pod koniec roku pojawi się dedykowana aplikacja Messengera dla komputerów z systemami Windows i macOS. Więcej na temat planów dotyczących innych aplikacji Facebooka dowiecie się stąd.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)