Za pomocą aplikacji Facebook Messenger przelejesz pieniądze znajomemu

Za pomocą aplikacji Facebook Messenger przelejesz pieniądze znajomemu

Przelewy Messenger
Przelewy Messenger
Źródło zdjęć: © Facebook
Konrad Błaszak
18.03.2015 08:57, aktualizacja: 18.03.2015 10:11

Ile razy zdarzyło Wam się zrzucać na coś ze znajomymi? Oczywiście im więcej osób tym ciężej jest zebrać od wszystkich pieniądze. Rozwiązaniem tego problemu mają być płatności dostępne z poziomu aplikacji Messenger.

Przesyłanie pieniędzy staje się coraz prostsze. Nadal najpopularniejsze są jednak standardowe przelewy, gdzie musimy wpisać czyjś numer konta. Nie dość, że jest to uciążliwe to potem jeszcze 3 razy trzeba sprawdzić, czy dobrze wszystko wpisaliśmy i potwierdzamy to kodem lub SMS-em. Można już przesyłać pieniądze na numer telefon, ale w dzisiejszych czasach wszystko się upraszcza i rozwiązanie Facebooka jest tego doskonałym przykładem.

Gigant społecznościowy ogłosił, że uruchamia płatności między użytkownikami poprzez aplikację Messenger. Poniżej możecie zobaczyć jak to będzie wyglądać:

Wystarczy, że mamy podpiętą do swojego konta kartę MasterCard lub Visa i kilkoma kliknięciami będziemy mogli przesłać innemu użytkownikowi pieniądze. Oczywiście on również musi zadbać o to, żeby ta gotówka mogła gdzieś trafić, czyli na jego kartę. Dla zwiększenia bezpieczeństwa będziemy mogli ustawić kod PIN przy wykonywaniu przelewu lub - jeśli używamy iPhone'a potwierdzić - autoryzować płatnośćczytnikiem linii papilarnych.

Oczywiście wiele osób może powątpiewać w bezpieczeństwo takich przelewów, ale Facebook uspokaja. Podaje on informacje, że już od 2007 roku są umożliwione płatności dla graczy oraz reklamodawców, a dziennie jest ich wykonywanych ponad milion. Niebieski gigant społecznościowi zapewnia, że wszystkie informacje są szyfrowane, a najwyższy standard bezpieczeństwa jest osiągnięty dzięki rozwiązaniom sprzętowym i odpowiedniemu oprogramowaniu. Co ważne, kod odpowiedzialny za płatności jest oddzielony od reszty Facebooka.

Niestety ten system pojawi się na razie tylko w USA i nie wiadomo, kiedy trafi do innych krajów. A szkoda, ponieważ jeśli rzeczywiście będzie to bardzo bezpieczne rozwiązanie to pewnie nie raz znacząco ułatwiłoby przesyłanie pieniędzy znajomym. Ja, jako reklamodawca i tak mam podpiętą kartę do niebieskiego portalu, więc dla mnie nie byłoby to duży problem, a pewnie nie raz ułatwiłoby to mi wykonanie przelewu.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)