Za pomocą aplikacji Facebook Messenger przelejesz pieniądze znajomemu

Za pomocą aplikacji Facebook Messenger przelejesz pieniądze znajomemu18.03.2015 08:57
Przelewy Messenger
Przelewy Messenger
Źródło zdjęć: © Facebook
Konrad Błaszak

Ile razy zdarzyło Wam się zrzucać na coś ze znajomymi? Oczywiście im więcej osób tym ciężej jest zebrać od wszystkich pieniądze. Rozwiązaniem tego problemu mają być płatności dostępne z poziomu aplikacji Messenger.

Przesyłanie pieniędzy staje się coraz prostsze. Nadal najpopularniejsze są jednak standardowe przelewy, gdzie musimy wpisać czyjś numer konta. Nie dość, że jest to uciążliwe to potem jeszcze 3 razy trzeba sprawdzić, czy dobrze wszystko wpisaliśmy i potwierdzamy to kodem lub SMS-em. Można już przesyłać pieniądze na numer telefon, ale w dzisiejszych czasach wszystko się upraszcza i rozwiązanie Facebooka jest tego doskonałym przykładem.

Gigant społecznościowy ogłosił, że uruchamia płatności między użytkownikami poprzez aplikację Messenger. Poniżej możecie zobaczyć jak to będzie wyglądać:

Wystarczy, że mamy podpiętą do swojego konta kartę MasterCard lub Visa i kilkoma kliknięciami będziemy mogli przesłać innemu użytkownikowi pieniądze. Oczywiście on również musi zadbać o to, żeby ta gotówka mogła gdzieś trafić, czyli na jego kartę. Dla zwiększenia bezpieczeństwa będziemy mogli ustawić kod PIN przy wykonywaniu przelewu lub - jeśli używamy iPhone'a potwierdzić - autoryzować płatnośćczytnikiem linii papilarnych.

Oczywiście wiele osób może powątpiewać w bezpieczeństwo takich przelewów, ale Facebook uspokaja. Podaje on informacje, że już od 2007 roku są umożliwione płatności dla graczy oraz reklamodawców, a dziennie jest ich wykonywanych ponad milion. Niebieski gigant społecznościowi zapewnia, że wszystkie informacje są szyfrowane, a najwyższy standard bezpieczeństwa jest osiągnięty dzięki rozwiązaniom sprzętowym i odpowiedniemu oprogramowaniu. Co ważne, kod odpowiedzialny za płatności jest oddzielony od reszty Facebooka.

Niestety ten system pojawi się na razie tylko w USA i nie wiadomo, kiedy trafi do innych krajów. A szkoda, ponieważ jeśli rzeczywiście będzie to bardzo bezpieczne rozwiązanie to pewnie nie raz znacząco ułatwiłoby przesyłanie pieniędzy znajomym. Ja, jako reklamodawca i tak mam podpiętą kartę do niebieskiego portalu, więc dla mnie nie byłoby to duży problem, a pewnie nie raz ułatwiłoby to mi wykonanie przelewu.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)