Messenger z trybem ciemnym: jak włączyć i dlaczego warto?

Messenger z trybem ciemnym: jak włączyć i dlaczego warto?

Messenger z trybem ciemnym: jak włączyć i dlaczego warto?
Miron Nurski
03.03.2019 15:05, aktualizacja: 03.03.2019 16:05

Zgodnie z zapowiedziami, Facebook uzbroił swojego Messengera w opcjonalny ciemny motyw graficzny. Na razie w ramach testów, więc aby go włączyć, należy zastosować nietypową sztuczkę.

Messenger od początku swojego istnienia ma jasny interfejs. Facebook postanowił jednak dołączyć do popularnego ostatnio trendu i zaserwować użytkownikom motyw ciemny.

Tryb ciemny w Messengerze - jak włączyć?

Aby aktywować tryb ciemny, należy zainstalować z Google Play lub App Store'a najnowszą wersję Messengera oraz wysłać sobie lub komuś emoji z półksiężycem, a następnie kilkakrotnie ją kliknąć. Co istotne, musi być to dokładnie taka emotka, jaką widzicie na poniższych zrzutach ekranu.

Obraz

Po wykonaniu tej nieskomplikowanej operacji, w górnej części okna rozmowy wyświetla się odnośnik do panelu ustawień, w którym można włączyć tryb ciemny.

Twórcy Messengera uczciwie informują, że tryb ciemny znajduje się w fazie testów, więc mogą występować drobne błędy czy niedoróbki. Mogę jednak potwierdzić, że nowy motyw graficzny jest już jak najbardziej używalny.

Tryb ciemny to pozycja obowiązkowa dla użytkowników smartfonów z ekranami OLED

Na panelach LCD nowy tryb ma jedynie walory estetyczne. W przypadku wyświetlaczy OLED jego największą zaletą jest niższy apetyt na energię.

Swego czasu przeprowadziłem test, jak wyświetlane kolory wpływają na zużycie energii. Na telefonie z wyświetloną jasną grafiką bateria topniała niemal dwukrotnie szybciej niż w przypadku grafiki czarnej. Mówimy więc o ogromnej różnicy.

Jeśli więc używacie Messengera często, Wasze akumulatory odetchną z ulgą.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)