Facebook połączy profile z Instagramem?

fot. iosvlog.com
fot. iosvlog.com
Krystian Bezdzietny

27.11.2012 09:00, aktual.: 27.11.2012 10:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tuż po przejęciu Instagramu przez Facebooka Zuckerberg ogłosił, że serwisy będą działały niezależnie od siebie. Mimo to w Sieci pojawiają się informacje, że bariera między nimi zostanie zniesiona.

Jak donosi serwis Reuters, niebieski portal planuje ujednolicić zarządzanie kontami na Facebooku i w Instagramie. Do takich działań zachęcił Google, którego pracownicy ogłosili w styczniu, że połączą dane użytkowników swoich usług (tj. wyszukiwarki, maila i Google+), aby zapewnić lepsze możliwości zarządzania kontem.

O ile prowadzenie jednego konta w dwóch serwisach może być sporym udogodnieniem, o tyle posługiwanie się w Instagramie swoim facebookowym profilem z imieniem i nazwiskiem nie każdemu może się podobać. Instagram daje użytkownikom pewną prywatność. Planowane zmiany mogą więc spowodować, że część osób nie będzie chciała korzystać z tego serwisu.

[solr id="komorkomania-pl-137408" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/4972,nastepca-meego-zaprezentowany-oto-sailfish-os" _mphoto="zaznaczenie-651-137408-2-60a7317.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3083[/block]

Nie zmienia to jednak faktu, że Facebook krok po kroku otwiera Instagram na świat. Jakiś czas temu pojawiły się nowe funkcje: umożliwiono przeglądanie zdjęć poprzez przeglądarkę (bez konieczności instalacji aplikacji w telefonie), wprowadzono publiczne profile, łudząco podobne do tych na Facebooku, pozwolono na korzystanie ze specjalnych instagramowych plakietek na stronach WWW.

Waszym zdaniem planowane przez Facebooka zmiany wyjdą na plus obu serwisom czy spowodują problemy?

Źródło: reuters

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)