Facebook połączy profile z Instagramem?

Facebook połączy profile z Instagramem?
27.11.2012 09:00
fot. iosvlog.com
fot. iosvlog.com
Krystian Bezdzietny
Krystian Bezdzietny

Tuż po przejęciu Instagramu przez Facebooka Zuckerberg ogłosił, że serwisy będą działały niezależnie od siebie. Mimo to w Sieci pojawiają się informacje, że bariera między nimi zostanie zniesiona.

Jak donosi serwis Reuters, niebieski portal planuje ujednolicić zarządzanie kontami na Facebooku i w Instagramie. Do takich działań zachęcił Google, którego pracownicy ogłosili w styczniu, że połączą dane użytkowników swoich usług (tj. wyszukiwarki, maila i Google+), aby zapewnić lepsze możliwości zarządzania kontem.

O ile prowadzenie jednego konta w dwóch serwisach może być sporym udogodnieniem, o tyle posługiwanie się w Instagramie swoim facebookowym profilem z imieniem i nazwiskiem nie każdemu może się podobać. Instagram daje użytkownikom pewną prywatność. Planowane zmiany mogą więc spowodować, że część osób nie będzie chciała korzystać z tego serwisu.

[solr id="komorkomania-pl-137408" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/4972,nastepca-meego-zaprezentowany-oto-sailfish-os" _mphoto="zaznaczenie-651-137408-2-60a7317.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3083[/block]

Nie zmienia to jednak faktu, że Facebook krok po kroku otwiera Instagram na świat. Jakiś czas temu pojawiły się nowe funkcje: umożliwiono przeglądanie zdjęć poprzez przeglądarkę (bez konieczności instalacji aplikacji w telefonie), wprowadzono publiczne profile, łudząco podobne do tych na Facebooku, pozwolono na korzystanie ze specjalnych instagramowych plakietek na stronach WWW.

Waszym zdaniem planowane przez Facebooka zmiany wyjdą na plus obu serwisom czy spowodują problemy?

Źródło: reuters

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)