Facebook może nabrać kolorów. Zmiany mają dotknąć ekranu profilu

Facebook może nabrać kolorów. Zmiany mają dotknąć ekranu profilu

Facebook może nabrać kolorów. Zmiany mają dotknąć ekranu profilu
Patryk Korzeniecki
07.05.2020 05:50, aktualizacja: 07.05.2020 07:50

Firma Marka Zuckerberga najprawdopodobniej stwierdziła, że ekran profilu w aplikacji jest nieco nudny i trzeba go urozmaicić. Tak przynajmniej wynika z przecieków dotyczących rozwoju wersji mobilnej.

Facebook postanowił jakiś czas temu stworzyć od nowa aplikację Messengera na iOS. Zmiany były spektakularne - aplikacja sporo schudła i znacznie przyspieszyła.

Firma planuje kolejne zmiany, jednak nie tak spektakularne. Ekran profilu w aplikacji Facebook może doczekać się zmiany koncepcji.

Facebook chce dodać trochę koloru

Pierwsze doniesienia o planach Facebooka pojawiły się 20 kwietnia na Twitterze. Tło według wrzuconej grafiki miało dostosowywać się do zdjęcia profilowego. Niestety nie wyglądało to zbyt estetycznie - bezpośredni dobór koloru nie zawsze był trafiony i w niektórych przypadkach skutkował ustawieniem brzydkich odcieni.

Na początku maja pojawiła się jednak druga wersja prototypu. Tym razem postanowiono czerpać kolor ze zdjęcia w tle. Zmianie uległ również sam mechanizm. W tym przypadku algorytm nie ma takiej dowolności jak w poprzednim wydaniu funkcji. Zamiast tego korzysta z zestawu przygotowanych kolorów i do pokolorowania profilu wybiera najbardziej zbliżony.

Facebook najprawdopodobniej zaktualizuje o nową funkcję oficjalną aplikację na smartfony. Nie wiadomo jednak, czy zmiany dotkną także komputerowej wersji serwisu. Myślę jednak, że firma się na to nie zdecyduje - wielki, czerwony ekran profilu może nie wyglądać korzystnie.

Tryb ciemny w aplikacji Facebook to znakomity pomysł, jednak adaptacyjny kolor w wydaniu firmy może być już nieco kontrowersyjny. Wprawdzie o gustach się nie dyskutuje, jednak ciekaw jestem Waszego zdania. Dajcie znać, co myślicie o pomyśle Facebooka.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)