Facebook może nabrać kolorów. Zmiany mają dotknąć ekranu profilu

Facebook może nabrać kolorów. Zmiany mają dotknąć ekranu profilu07.05.2020 05:50
Facebook może nabrać kolorów. Zmiany mają dotknąć ekranu profilu
Patryk Korzeniecki

Firma Marka Zuckerberga najprawdopodobniej stwierdziła, że ekran profilu w aplikacji jest nieco nudny i trzeba go urozmaicić. Tak przynajmniej wynika z przecieków dotyczących rozwoju wersji mobilnej.

Facebook postanowił jakiś czas temu stworzyć od nowa aplikację Messengera na iOS. Zmiany były spektakularne - aplikacja sporo schudła i znacznie przyspieszyła.

Firma planuje kolejne zmiany, jednak nie tak spektakularne. Ekran profilu w aplikacji Facebook może doczekać się zmiany koncepcji.

Facebook chce dodać trochę koloru

Pierwsze doniesienia o planach Facebooka pojawiły się 20 kwietnia na Twitterze. Tło według wrzuconej grafiki miało dostosowywać się do zdjęcia profilowego. Niestety nie wyglądało to zbyt estetycznie - bezpośredni dobór koloru nie zawsze był trafiony i w niektórych przypadkach skutkował ustawieniem brzydkich odcieni.

Na początku maja pojawiła się jednak druga wersja prototypu. Tym razem postanowiono czerpać kolor ze zdjęcia w tle. Zmianie uległ również sam mechanizm. W tym przypadku algorytm nie ma takiej dowolności jak w poprzednim wydaniu funkcji. Zamiast tego korzysta z zestawu przygotowanych kolorów i do pokolorowania profilu wybiera najbardziej zbliżony.

Facebook najprawdopodobniej zaktualizuje o nową funkcję oficjalną aplikację na smartfony. Nie wiadomo jednak, czy zmiany dotkną także komputerowej wersji serwisu. Myślę jednak, że firma się na to nie zdecyduje - wielki, czerwony ekran profilu może nie wyglądać korzystnie.

Tryb ciemny w aplikacji Facebook to znakomity pomysł, jednak adaptacyjny kolor w wydaniu firmy może być już nieco kontrowersyjny. Wprawdzie o gustach się nie dyskutuje, jednak ciekaw jestem Waszego zdania. Dajcie znać, co myślicie o pomyśle Facebooka.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)