Fenomenalne The Tiny Bang Story do pobrania za darmo!

Fenomenalne The Tiny Bang Story do pobrania za darmo!
Zbigniew Kowal

17.03.2014 20:00, aktual.: 18.03.2014 11:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gry z ręcznie rysowaną grafiką to rzadkość na rynku gier mobilnych. W znakomitej większości publikacji mamy bowiem do czynienia z obiektami 3D lub pikselową grafiką retro. Jednak takie produkcje jak Machinarium lub The Tiny Bang Story pokazują, że w grach tego typu drzemie ogromny potencjał. Panie i panowie, ten drugi tytuł może być teraz Wasz za darmo!

Fabuła The Tiny Bang Story nie jest specjalnie porywająca, co nieco dziwi w przypadku rasowego point and clicka. Z drugiej strony pomysł na grę nie jest najgorszy. Otóż w malutką planetę Tiny (zawieszoną w bliżej nieokreślonej przestrzeni) uderza kometa. W wyniku zderzenia oraz małego wybuchu planeta rozsypuje się na drobne… puzzle.

W taki oto sposób przechodzi się do rozgrywki. Zadaniem gracza jest rozsypane puzzle odnaleźć, a następnie ułożyć z nich obraz wspomnianej planety. Poszukiwania nie są jednak proste. Logiczne myślenie oraz sokoli wzrok są niezbędne.

Obraz

Przechodząc z miejsca na miejsce (po uprzednim odblokowaniu), gracz stara się wyszukać wtopione w tło przedmioty. Po uzbieraniu odpowiedniej ich liczby fabuła posuwa się do przodu, aż w końcu pojawia się logiczne wyzwanie. Na niektórych planszach trzeba nie tylko odnaleźć ukryte przedmioty, ale też wymyślić sposób na uruchomienie jakiejś przekładni lub otworzenie drzwi. Nierzadko zadanie opiera się na grze logicznej (należy poustawiać kulki lub ułożyć obrazek z rozdartych kawałków).

Mam słabość do gier, w których wszystkie miejsca są ręcznie narysowane. Na chwilę można zapomnieć o trójwymiarowych produkcjach, których jedynym zadaniem jest oczarowanie kolejnym efektem. W tej grze płaska kompozycja potrafi przykuć oko na dłużej niż najatrakcyjniejszy wybuch w grze akcji.

The Tiny Bang Story HD - iPad 2 - HD Gameplay Trailer

Niecodzienne podejście do gier logicznych oraz ręcznie rysowana grafika swego czasu zapewniły produkcji Colibri Games pierwsze miejsce w App Store. Teraz możecie pobrać ten wielki hit za darmo w odsłonie HD dla iPada lub zwykłej dla telefonów z logo Apple'a. Gra jest również dostępna na Androida, ale trzeba za nią zapłacić w Google Play 9 zł.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)