FIBARO: inteligentny dom może zadbać o bezpieczeństwo twojej rodziny

FIBARO: inteligentny dom może zadbać o bezpieczeństwo twojej rodziny25.07.2014 14:50
Redakcja Komórkomanii

Montując system inteligentnych instalacji w swoim domu, nie tylko wprowadzisz do niego więcej komfortu i bezpieczeństwa, ale skutecznie zadbasz o doskonałe warunki do nauki, rozwoju i rozrywki dla swoich pociech. Oto kilka inspiracji, które pomogą Ci wykorzystać system domowej automatyki tak, byś otoczył swoją rodzinę jeszcze większą opieką.

Automatyka budynku zadba o odpowiednie warunki do nauki

young woman reads
Źródło zdjęć: © [Shutterstock](http://www.shutterstock.com/pl/pic134190770/stockphotoyoungwomanreadsfunnystoryandsmiles.html?src=ej4RZR5iHW9XLvqrA/4PgQ18)
young woman reads

Dobre światło, świeże powietrze i cisza to odpowiednie warunki do tego, by Twoja pociecha mogła w spokoju się uczyć. O to, by oświetlenie podczas czytania było odpowiednie i nie męczyło wzorku może zadbać FIBARO Motion Sensor.

Ten niezwykle funkcjonalny czujnik ruchu ma na wyposażeniu również czujnik światła, dzięki czemu dostosuje moc oświetlenia tak, by żadna gruba książką nie zmęczyła i nie zepsuła wzorku Twojego dziecka. Jakość powietrza w jego pokoju sprawdzi podłączony do RGBW Controllera analogowy czujnik jakości powietrza. Gdy te będzie niezbyt świeże, system przewietrzy pokój zapewniając najlepsze warunki do chłonięcia wiedzy. By żadna konsola czy telewizor nie kusiła, na czas nauki możesz odłączyć zasilanie dla wszystkich niepotrzebnych sprzętów. I jak w takich warunkach nie wychować geniusza?

Inteligentny system zrobi zdjęcie na dzień dobry

Byś zawsze wiedział, kto i kiedy chce cię odwiedzić w domu, stwórz prostą scenę zdjęcia, która za pomocą wideodomofonu zintegrowanego z FIBARO wykona fotografię każdego, kto użyje dzwonka. Zdjęcie zostanie wysłane na twój e-mail lub telefon. Bądź czujny i kontroluj kto odwiedza Twój dom.

Kontrola dostępu do komputera i konsoli do gier

412081736072561574

Trudno Ci oderwać Twoje dzieci od gier wideo lub telewizji? Prośby i groźby nic nie dają, a ty zabiegany i zapracowany nie zawsze możesz to kontrolować? Zaprogramuj system FIBARO tak, by pozwalał na maksymalnie 2 godziny pracy konsoli. Po tym czasie nie ma zmiłuj. Konsola zostanie odłączona od zasilania, a Twojemu dziecku nie pozostanie nic innego, jak zabrać się za naukę.

Sterowanie oświetlenie, gdy twój maluch boi się zasypiać po ciemku

412081736072692646

Jeżeli Twoje dziecko boi się zasypiać po ciemku, zostaw przy nim strażnika snu – FIBARO Motion Sensor. Gdy czujnik wykryje, że Twoje dziecko już śpi, samodzielnie wyłączy oświetlenie. Nie musisz już wstawać i robić tego ręcznie.

Czujnik dymu poinformuje cię, gdy twoje dziecko zapali papierosa

412081736072823718

Mówi się, że im mamy większe dzieci, tym więcej z nimi problemów. Trudny okres dorastania, to moment życia, w którym pomimo młodego wieku, dzieci próbują pokazać jak bardzo są dorosłe. Pojawiają się pierwsze objawy buntu i używki… Czujnik dymu FIBARO SMOKE Sensor ma jeden z najbardziej czułych sensorów wykrywających dym. Dzięki temu, jeżeli Twoje dorastające dziecko zacznie palić papierosy w swoim pokoju, od razu się o tym dowiesz.

Inteligentne rozwiązanie, dzięki któremu będziecie budzić się z uśmiechem

By Twoje dziecko wspaniale zaczęło dzień, ustaw na każdy dzień tygodnia specjalny scenariusz budzenia dostosowany do jego planu lekcji. Dzięki niemu poranne budzenie nie będzie koszmarem, a wstawanie stanie się miłą przyjemnością. Pozostaw Fibaro przygotowanie budzenia, dzięki któremu tuż przed wstaniem będzie miało nagrzaną sypialnię, by łatwiej było wyjść spod pierzyny. Uruchom telewizor lub radio z ulubionym programem, przygotuj kąpiel z odpowiednio dobraną temperaturą wody, a budzenie zacznij od powolnego rozjaśniania świateł, by pobudka nie okazała się szokiem. Tak wspaniale rozpoczęty poranek pozwoli mu doskonale się rozwijać i bez problemu przejść przez cały trudny dzień.

Lokalizacja domowników, czyli zawsze wiesz gdzie są Twoi bliscy

412081736073020326

Oferowana przez centrale Home Center funkcja lokalizowania domowników pozwoli Ci spokojnie pracować, nie martwiąc się o to czy z Twoimi członkami rodziny jest wszystko w porządku. Kiedy Twoje dzieci wyjdą ze szkoły i będą wracać autobusem do domu, FIBARO rozpocznie przygotowanie domu na ich powrót. Nagrzeje pomieszczenia, zacznie uruchamiać odłączone od zasilania urządzenia, a nawet przygotuje dla nich obiad.

Każdy produkt myśli o bezpieczeństwie najmniejszych członków rodziny

W naszej ofercie znaleźć można wachlarz produktów do stosowania zewnętrznego. Każdy z nich przemyślany został w taki sposób, aby kusząc swoim ślicznym wyglądem, nie zrobił krzywdy ciekawskim maluchom. Mieniący się kolorami FIBARO Wall Plug zwraca uwagę nie tylko dorosłych, ale również dzieci. Dlatego, nawet jeżeli nie ma akurat podłączonego do niego żadnego urządzenia, dziecko mimo wrodzonej ciekawości, nie zrobi sobie krzywdy. Oba otwory wtyczki zostały zabezpieczone w taki sposób, aby po odłączeniu urządzenia elektrycznego, automatycznie blokowały dostęp do styków pod napięciem. Dlatego nawet jeżeli Twój mały berbeć raczkuje i poznaje cały otaczający go świat, nie musisz się obawiać, że zrobi sobie krzywdę Wall Plugiem.

412081736073216934

Kolejnym takim produktem jest FIBARO Flood Sensor. Choć jest to urządzenie zasilane z baterii i nie powinno zrobić nikomu z tego powodu żadnej krzywdy, to z racji pełnionej funkcji, nie powinno być przez dziecko ruszane i przekładane w inne miejsce. Dlatego w naszym czujniku zlania FIBARO Flood Sensor nie zabrakło zabezpieczenia antysabotażowego, które w przypadku wzięcia go w rękę czy nawet przesunięcia w inne miejsce, wywoła alarm, o czym natychmiast zostaniesz powiadomiony.

Wiemy jak ważne dla Ciebie jest bezpieczeństwo Twoich najbliższych, dlatego projektując system FIBARO ogromny nacisk położyliśmy na funkcje bezpieczeństwa. Instalując FIBARO, możesz być pewien, że system zrobi wszystko, by pomóc Ci zapewnić najlepsze warunki dla osób, na których zależy Ci najbardziej.

Tekst dostarczony przez partnera Komórkomanii, firmę Fibaro*

412081736073479078
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)