FIFA 13 pojawiła się w App Store!

FIFA 13 pojawiła się w App Store!

FIFA 13 pojawiła się w App Store!
Zbyszek Kowal
25.09.2012 05:37, aktualizacja: 25.09.2012 07:37

Dosłownie kilka godzin temu w App Store pojawiła się nowa odsłona najlepszego symulatora piłki nożnej na urządzenia mobilne. Dokładnie tak! FIFA 13 czeka już na pobranie. Jaka cena? No cóż, za superpremierę trzeba słono zapłacić. Szczegóły w rozwinięciu wpisu.

Informacje na temat FIFY 13 staramy się Wam przybliżać od momentu, kiedy zobaczyliśmy grę na targach E3. Z pewnością jest to produkt, który może zająć pierwsze miejsce (już jest promowany jako Editors Choice) w App Store już w najbliższych godzinach.

Co nowego będzie w najnowszej odsłonie produkcji Electronic Arts? Standardowo gracze otrzymają możliwość zagrania meczów w jednej z 30 lig, przy użyciu 500 licencjonowanych zespołów oraz 15 tysięcy prawdziwych piłkarzy. Mecze będą rozgrywane na 32 różnych stadionach, które znamy z przekazów telewizyjnych.

Obraz

Oprócz meczu towarzyskiego (Quick Match) gracz może wybrać i poprowadzić do zwycięstwa ulubioną drużynę w trybie kariery. Co ciekawe, ta część gry obsługiwana jest przez iCloud. Zatem karierę można kontynuować na iPhonie lub iPadzie bez potrzeby rozpoczynania wszystkiego od nowa. Duży plus dla twórców.

Rozgrywki sieciowe to najważniejsza i najciekawsza funkcja konsolowej edycji FIFY. Brak trybu online w wersji mobilnej był poważnym niedopatrzeniem ze strony EA. Na szczęście w najnowszej odsłonie tego symulatora piki nożnej pojawił się rozbudowany tryb multi.

Obraz

Oczywiście nie należy spodziewać się wsparcia ze strony usługi Game Center, bo Electronic Arts od wielu miesięcy promuje własną platformę Origin do tego typu rozgrywek. Niemniej jednak możliwość zmierzenia się z graczami z całego świata wydaje się doskonałym pomysłem.

Rankingi online oraz wirtualne ligi, w których można wziąć udział, z pewnością przypadną do gustu wszystkim miłośnikom piłki nożnej. Co ponadto? FIFA 13 pojawiła się w jeszcze lepszej oprawie graficznej niż w zeszłym roku. Nacisk położono na wykorzystanie zalet Retiny w najnowszych urządzeniach Apple’a.

Podobnie jak w konsolowej edycji w mobilnej zastosowano nowy system sterowania - za pomocą jednego przycisku można wykonać efektowny dribling w ataku lub przywołać dodatkowego obrońcę podczas rozbijania akcji przeciwnika. Wybitni piłkarze (Ronaldo, Messi) mają własny, unikatowy zestaw specjalnych zagrań.

FIFA 13 pojawiła się w App Store jako aplikacja uniwersalna (iPhone / iPad), waży nieco ponad 1,3 GB. Przygotujcie zatem trochę miejsca w pamięci swoich urządzeń. Gra z powodzeniem uruchomi się również na iPhonie 3 GS oraz iPadzie pierwszej generacji. Koszt pobrania to 5,5 euro. Czy warto? Postaramy się w najbliższym czasie zrecenzować dla Was ten tytuł.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)