Find My iPhone sprawdzony w akcji

Find My iPhone sprawdzony w akcji24.06.2009 06:00
Find My iPhone sprawdzony w akcji
Paweł Cebula

Find My iPhone - jest jedną z funkcji firmware'u 3.0, która została zapowiedziana w trakcie World Wide Developers Confference '09. Od samego początku funkcja ta cieszyła się dość dużym zainteresowaniem. Nie trzeba było czekać zbyt długo, aż znajdzie się pierwsza osoba, która odzyska telefon dzięki skorzystaniu z tej opcji.

Find My iPhone to funkcja, która dostępna jest dla subskrybentów usługi MobileMe. Pozwala ona użytkownikom na śledzenie położenia ich iPhone'ów, wyświetlając lokalizację urządzenia na mapach Google. Co więcej, Find My iPhone pozwala np. na wyświetlenie wiadomości na ekranie iPhone'a, czy wyrzucenie zawartości urządzenia, niedając dostępu potencjalnemu złodziejowi do istotnych dla nas informacji.

W przypadku niejakiego Kevina Millera funkcja ta sprawiła się naprawdę nieźle. Początkowo próba połączenia się usługi MobileMe z iPhonem nie była możliwa, jednak po jakimś czasie udało się określić pozycję złodzieja - była ona na tyle dokładna, że telefon wrócił do prawdziwego właściciela.

Osoby, które mają tendencję do gubienia różnych rzeczy - w tym telefonów, powinny naprawdę zainteresować się usługą MobileMe i aktywować Find My iPhone - może to pomóc w zaoszczędzeniu czasu, jak i pieniędzy.

Źródło: Ktula

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)