Fiński producent gier mobilnych zarabia pół miliona dolarów dziennie!

Fiński producent gier mobilnych zarabia pół miliona dolarów dziennie!11.10.2012 05:17
Fiński producent gier mobilnych zarabia pół miliona dolarów dziennie!
Zbyszek Kowal

Producenci gier lubią się chwalić liczbą pobrań swoich aplikacji. Rzadko natomiast ujawniane są informacje o zyskach generowanych przez gry mobilne. Od czasu do czasu ktoś jednak taką informację poda. Czy wiedzieliście, że jest firma, która codziennie zarabia pół miliona dolarów? Nie, nie chodzi o twórców Angry Birds.

Wydawać by się mogło, że w Finlandii tylko Rovio może generować takie zyski. Jak się okazuje, w tym pięknym i mroźnym kraju są inne firmy, które świetnie sobie radzą na rynku gier mobilnych. O kogo chodzi?

Mowa o firmie Supercell, która opublikowała w App Store „tylko” dwie gry: symulację życia na farmie - Hay Day - oraz ekonomiczny symulator wioski zagrożonej atakami orków - Clash of Clans. Są to aplikacje typu freemium i jak nietrudno się domyślić, to właśnie te dwie pozycje generują tak duży zysk.

Oczywiście od pół miliona trzeba odjąć 30% dla Apple'a, ale nawet po potrąceniu wszystkich niezbędnych podatków developerowi zostaje całkiem przyjemna dniówka. Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji zagrać w Clash of Clans, to zachęcam. Gra wciąga jak magnes, sami oceńcie, czy warto dokupić kolejne monety za prawdzie pieniądze.

Źródło: Gamesindustry

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)