Fiński producent gier mobilnych zarabia pół miliona dolarów dziennie!

Fiński producent gier mobilnych zarabia pół miliona dolarów dziennie!

Fiński producent gier mobilnych zarabia pół miliona dolarów dziennie!
Zbyszek Kowal
11.10.2012 05:17, aktualizacja: 11.10.2012 07:17

Producenci gier lubią się chwalić liczbą pobrań swoich aplikacji. Rzadko natomiast ujawniane są informacje o zyskach generowanych przez gry mobilne. Od czasu do czasu ktoś jednak taką informację poda. Czy wiedzieliście, że jest firma, która codziennie zarabia pół miliona dolarów? Nie, nie chodzi o twórców Angry Birds.

Wydawać by się mogło, że w Finlandii tylko Rovio może generować takie zyski. Jak się okazuje, w tym pięknym i mroźnym kraju są inne firmy, które świetnie sobie radzą na rynku gier mobilnych. O kogo chodzi?

Mowa o firmie Supercell, która opublikowała w App Store „tylko” dwie gry: symulację życia na farmie - Hay Day - oraz ekonomiczny symulator wioski zagrożonej atakami orków - Clash of Clans. Są to aplikacje typu freemium i jak nietrudno się domyślić, to właśnie te dwie pozycje generują tak duży zysk.

Oczywiście od pół miliona trzeba odjąć 30% dla Apple'a, ale nawet po potrąceniu wszystkich niezbędnych podatków developerowi zostaje całkiem przyjemna dniówka. Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji zagrać w Clash of Clans, to zachęcam. Gra wciąga jak magnes, sami oceńcie, czy warto dokupić kolejne monety za prawdzie pieniądze.

Źródło: Gamesindustry

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)