Firefox Beta 5 - Mozilla uruchamia kanał dla testerów

Strona głównaFirefox Beta 5 - Mozilla uruchamia kanał dla testerów
21.05.2011 10:00
Firefox Beta 5 - Mozilla uruchamia kanał dla testerów
Jacek Wolan
Jacek Wolan

Wygląda na to, że Mozilla powiela swoją politykę rozwojową z dużego liska - można pobrać stabilną wersję,  a najnowsza, urozmaicona o różne dodatki i usprawnienia, dostępna jest w osobnym kanale. W Android Markecie właśnie pojawił się Firefox Beta 5. Co nowego?

Dodano możliwość wyłączenia "śledzenia" w preferencjach programu. Przybliżanie ekranu i animacje CSS3 mają być płynniejsze. Ładowanie stron również ma przyspieszyć. Pozostałe zmiany dotyczą poprawek błędów i kompatybilności z klawiaturą SwiftKey. Żeby przypadkiem ta wersja nie pomyliła nam się z "4", zmieniono ikonę, dodając czerwony pasek informujący o statusie bety.

Muszę przyznać, że działanie programu chyba rzeczywiście się poprawiło. Teraz można go przynajmniej używać... ale to jest też uzależnione od posiadanego telefonu, bo na jednych będzie przypominał żółwia z pięciokilogramową muszlą, a na innych będzie działał sprawnie. Chodzi o wsparcie procesorów ARM5 i ARM7 - na tych drugich nie powinno być problemu.

Program zajmuje 13 MB pamięci, ale taka jest cena uniezależnienia się od WebKita - Firefox korzysta z własnego silnika renderującego (Gecko).

411940302547714982

(Kliknięcie w kod QR spowoduje otwarcie strony Android Marketu)

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)