Firefox dla Androidów z ARMv6

Firefox dla Androidów z ARMv6
Krystian Bezdzietny

20.03.2012 15:44, aktual.: 20.03.2012 16:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mozilla, wydając Firefoksa dla telefonów z systemem Android, narobiła niemałego zamieszania. Długo jednak nie było wiadomo, co koncern zrobi z użytkownikami, których telefony mają procesory ARMv6. Dziś już wiemy - koncern stworzył Firefoksa także dla tego rodzaju urządzeń.

Najprostszym przykładem telefonu z procesorem ARMv6 jest Samsung Galaxy Mini. To nieco przykre, że korzystający ze zwykłych Galaxy S mają Firefoksa, a ci z mniejszą wersją smartfona muszą obejść się smakiem. Dlatego najwyraźniej stworzono Firefoksa także dla właścicieli nieco starszych telefonów.

Jak pisze jeden z użytkowników forum XDA Developers:

Firefox w wersji alpha nie jest kompatybilny z tymi wszystkimi wtyczkami, które są dostępne dla pełnej wersji przeglądarki. Kompatybilność jest sprawdzana na podstawie numeru wersji. Po krótkim tournee z aplikacją mogę stwierdzić, że jak na alphę, to sprawuje się całkiem dobrze i można z niej korzystać na co dzień.

Plik .APK z Firefoksem dla ARMv6 dostępny jest pod tym adresem i instaluje się go tak samo jak inne aplikacje. Ciekawe, czy kiedykolwiek Mozilla doprowadzi do wydania finalnej wersji Firefoksa dla ARMv6.

Źródło: xda developers

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)