Co za cudowna aplikacja. Firefox ScreenshotGo pozwoli zapanować nad zrzutami ekranu

Twórcy Firefoksa wypuścili nową aplikację
Twórcy Firefoksa wypuścili nową aplikację
Miron Nurski

23.05.2019 16:27, aktual.: 23.05.2019 18:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rzadko zdarza mi się, bym po dosłownie trzech sekundach od uruchomienia aplikacji zaczął ją darzyć bezgranicznym uwielbieniem. Firefox ScreenshotGo jest jednak jedną z tego typu apek.

Firefox ScreenshotGo to stworzona przez Mozillę aplikacja na Androida, która służy do wyszukiwania i katalogowania zrzutów ekranu. Jej pierwsza testowa wersja została wydana pod koniec ubiegłego roku, ale - nieświadomy tego, jak bardzo jest mi potrzebna - zainteresowałem się nią dopiero teraz.

Wbudowana w Firefox ScreenshotGo wyszukiwarka zrzutów ekranu jest genialna

Główna funkcja aplikacji to rozpoznawanie tekstu na obrazach. Firefox ScreenshotGo ułatwia dzięki temu wyszukiwanie zrzutów ekranu po ich zawartości.

Pierwsze co zrobiłem po uruchomieniu programu to wpisanie w okno wyszukiwania słowa "bilet". Chwilę później ujrzałem cały arsenał screenshotów z biletami PKP czy do kina. Gdy wpisuję słowo "Warszawa", dostaję bilety z i do tego miasta.

Firefox ScreenshotGo wyszukuje zrzuty ekranu po zawartości
Firefox ScreenshotGo wyszukuje zrzuty ekranu po zawartości

Od razu zrozumiałem, że nowa apka Mozilli zostanie ze mną na dłużej.

Firefox ScreenshotGo umożliwia wykonywanie akcji związanych ze zrzutami ekranu

Po wyświetleniu jakiegoś screenshota, można od razu skopiować czy wyszukać zawarty w nim tekst. Działa to bardzo dobrze także w języku polskim.

Apka ta choć trochę zrekompensuje mi funkcję kopiowania tekstu z zawartości ekranu, która zniknęła z Androida po premierze Asystenta.

Firefox ScreenshotGo ma funkcję OCR
Firefox ScreenshotGo ma funkcję OCR

Firefox ScreenshotGo pozwala również na ręczne katalogowanie zrzutów ekranu. Co przy tym istotne, program nie duplikuje obrazów, a jedynie przypisuje je do różnych folderów. Wbudowana wyszukiwarka działa jednak tak dobrze, że w ogóle nie czuję potrzeby korzystania z tej funkcji.

Firefox ScreenshotGo znajduje się w fazie beta, ale już teraz jest godny polecenia

Mimo że jest to wydanie rozwojowe, na razie nie natknąłem się na żadne poważniejsze błędy. Program robi to, do czego został stworzony.

Każdego dnia robię tonę zrzutów ekranu. W taki sposób zapisuję chociażby wspomniane bilety i kody QR, by nie musieć wygrzebywać ich z aplikacji, wpisy z mediów społecznościowych czy ciekawe cytaty z artykułów. Wszystko, co jest warte uwiecznienia, co chcę mieć pod ręką lub czego nie da się zapisać w inny sposób. Firefox ScreenshotGo pozwala nad tym wszystkim zapanować.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)