Flagowe HTC z 2012 skończą na Androidzie 4.2

Masz One X lub One X+? Twój smartfon nie dostanie nowszej wersji systemu niż 4.2.2.

Flagowe HTC z 2012 skończą na Androidzie 4.2 1

HTC One X był konkurentem Galaxy S III. Sam używałem tego telefonu przez długie miesiące i gdyby nie kiepska wydajność baterii, z czystym sumieniem mógłbym napisać, że był to godny rywal. Jednak pod względem liczby sprzedanych modeli HTC przegrało z kretesem z Samsungiem.

Teraz najprawdopodobniej oberwie się użytkownikom, którzy liczyli na aktualizacje flagowych HTC z 2012 roku. Brytyjski oddział HTC napisał na Twitterze post,

z którego wynika, że One X+, a więc także One X nie dostaną aktualizacji do nowszej wersji systemu.

Urządzenia zostaną z Androidem w wersji 4.2.2. Iksy wypadają więc słabo na tle konkurencyjnego telefonu Samsunga. Galaxy S III dostał już aktualizację do 4.3, a w drugim kwartale tego roku wersja systemu ma zostać podniesiona do KitKata.

W wypadku HTC deklaracje dotyczące aktualizacji nie zawsze są ostateczne. Może się okazać, że i tym razem firma zmieni decyzję. Sam jednak w to wątpię.

One X+ trafił do sprzedaży w październiku 2012 roku. Producent aktualizował jego oprogramowanie tylko trochę ponad rok. Nawet mając na uwadze niewielką popularność tego modelu, to stanowczo zbyt krótkie wsparcie.

Wybrane dla Ciebie
NIE WYCHODŹ JESZCZE! MAMY COŚ SPECJALNIE DLA CIEBIE