HTC U12 wycieka na długo przed premierą? Nie byłbym tego taki pewny

HTC U12 wycieka na długo przed premierą? Nie byłbym tego taki pewny

HTC U11+ wkrótce doczeka się następcy?
HTC U11+ wkrótce doczeka się następcy?
Mateusz Żołyniak
06.02.2018 12:34, aktualizacja: 06.02.2018 13:34

Najnowsze doniesienia wskazują, że HTC mogło po cichu zaprezentować swojego nowego flagowca. Czy sprzęt pokazany na Tajwanie to rzeczywiście HTC U12? Cóż, mam co do tego pewne wątpliwości.

HTC po cichu prezentuje nowość z LTE+

Operator Chunghwa Telecom rozpoczął inicjatywę "Taiwan 5G Industry Alliance Pilot Team", która ma przyspieszyć budowę sieci 5G z wykorzystaniem technologii Nokii i Ericssona. Na konferencji sieci pojawiła się firma HTC, która jest jednym z jej partnerów.

SOGI@HTC新手機展示LAA技術

Producent przedstawił na spotkaniu niezapowiedziane wcześniej urządzenie, które ma obsługiwać transfer danych na poziomie ponad 800 Mb/s. Doniósł o tym serwis Sogi, a o samym wydarzeniu głośno zrobiło się dzięki jednemu z członków forum XDA-Developers. W temacie wypowiedział się też Evan Blass.

Popularny @evleaks wskazał, że na zdjęciach uwieczniony został najwyraźniej model o kodowej nazwie "HTC Imagine". Będzie on nowy flagowcem tajwańskiego producenta, który na rynek ma trafić jako U12.

Oznacza to, że HTC U12 będzie wyglądał właśnie tak jak sprzęt zamieszczony na powyższych materiałach? Niekoniecznie.

Prototyp, który pokazuje kierunek obrany przez HTC

Biorąc pod uwagę, że HTC nie będzie prezentować nowego flagowca na MWC 2018 w Barcelonie, niemal pewne jest, że firma dopracowuje jeszcze swój projekt i minie chwila nim zostanie wprowadzony do masowej produkcji. Stawiam więc, że na tajwańskiej konferencji firma pokazała prototyp urządzenia, które oparte jest na Snapdragonie 845 z nowym modemem LTE Qualcomm (Snapdragon X20 LTE).

Niezaprezentowany model HTC
Niezaprezentowany model HTC© sogi.com.tw

Patrząc jednak na zaprezentowane urządzenie można stwierdzić, że HTC zmodyfikuje nieco przedni panel flagowca i będzie on teraz bardziej zagięty na bokach. Sam ekran nie powinien bardzo różnić się od tego z HTC U11+, a więc spodziewać można się 6-calowego IPS-a o rozdzielczości QuadHD+ (2880 x 1440 pikseli) z obsługą HDR10.

Niezaprezentowany jeszcze smartfon HTC
Niezaprezentowany jeszcze smartfon HTC© sogi.com.tw

Niemal pewny jest wspomniany już Snapdragon 845, który będzie współpracował zapewne z 6 GB RAM-u. Sprzęt na zdjęciach zamknięty jest w etui, więc ciężko napisać coś więcej na temat zastosowanych aparatów. Plotki wskazywały co prawda, że podwójny moduł ma być jedną z głównych przewag HTC U12 nad poprzednikami, ale dopiero okaże się, czy tak będzie.

Pisząc krótko: cały "wyciek" dotyczy co najwyżej wyglądu przedniego panelu, a i to nie jest pewne. Równie dobrze na zdjęciach może widoczny być jeden z wczesnych prototypów, na których testowano nowy modem Snapdragon X20 LTE, a nie sprzęt, który już wkrótce ma trafić do masowej produkcji.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)