Flat Design w aplikacji Facebook i inne nowości, ale znowu nie dla każdego...

Flat Design w aplikacji Facebook i inne nowości, ale znowu nie dla każdego...

Flat design - nowy mobilny Facebook
Flat design - nowy mobilny Facebook
Źródło zdjęć: © androidpolice.com
Kamil Zawiślak
23.11.2013 18:23, aktualizacja: 23.11.2013 19:23

Czyli Mark... zdecyduj się w końcu! Wiele osób wokół mnie ma już odświeżony design swojego "fejsa" tylko nie ja. Podobnie z aplikacją mobilną. Zapisałem się do beta testerów programu, ale nie dostaję nowości tak, jak inni userzy. Zadam więc proste pytanie, jak mam testować te nowinki? Jest jednak plik instalacyjny niosący nowy, płaski wygląd Facebooka.

Nie od dziś wiadomo, że nowościami rzeczonej społecznościówki raczeni jesteśmy bardzo losowo. Ja przykładowo do tej pory nie mogę "doprosić" się aplikacji testowej Facebooka, chcąc ja nie tyle testować (deweloperem nie jestem), co mieć. Mieć najnowszy płaski wygląd, który bardzo mi się podoba. I może bym wysłał swoje uwagi na grupie testerów, gdybym został potraktowany poważnie i w końcu doczekał się należytego oprogramowania.

Poniżej widać, czym zostałem obdarowany przez Facebooka w zamian za status testera. W tle obydwu poniższych zrzutów ekranu widać, że moja wersja jest nawet nowsza od tej wprowadzającej nowy wygląd aplikacji, ale dziwnym trafem nadal wygląda staro... Rodzi się pytanie: dlaczego Facebook tak opieszale podchodzi nawet do testerów. Czym kieruje się Facebook decydując o tym, kto dostanie wszelkie nowinki? I dlaczego tak strasznie nierówno jest w świecie tej usługi.?

Po lewej moja wersja 4.0.0.0.4, a po prawej taka, jaka być powinna
Po lewej moja wersja 4.0.0.0.4, a po prawej taka, jaka być powinna© androidpolice.pl, własne

Trzeba przyznać, że flat design służy aplikacjom, przynajmniej w moim mniemaniu. Windows 8 był chyba pionierem we wprowadzaniu płaskiego UI, za nim poszła cała reszta, jednak według wielu systemowi iOS 7 wyszło to najsłabiej. To kwestia gustu, ale nie da się ukryć, że każdy chce eksperymentować i iść w kierunku minimalizmu.

Tak będzie wyglądać Facebook w bliżej nieokreślonej przyszłości
Tak będzie wyglądać Facebook w bliżej nieokreślonej przyszłości© androidpolice.com

Nie inaczej jest w przypadku webowej kwestii Facebooka. Do Graph Search daleka droga, jednak korzystając z anglojęzycznej wersji udało mi się uzyskać do niego dostęp. Jednak unifikacji wyglądu webowej wersji portalu i aplikacji mobilnej jakoś nie mogę się doczekać.

Dla tych, którzy nie mają statusu testera polecam zajrzeć tutaj, gdzie Androidpolice udostępniło plik .apk odświeżonej aplikacji Facebook.

Obraz
© androidpolice.com

Mi na Samsungu Galaxy S4 nie udało się zainstalować apki...

Obraz
© własne
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)