Flutter kupiony przez Google'a. Android doczeka się zaawansowanej obsługi gestów?

Flutter (fot. thehindu.com)
Flutter (fot. thehindu.com)
Miron Nurski

03.10.2013 07:00, aktual.: 03.10.2013 09:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zaledwie kilkanaście dni temu informowano, że Google kupił firmę Bump Technologies. Wyszukiwarkowy gigant znowu wybrał się na zakupy. Tym razem padło na firmę Flutter. Co to może oznaczać dla Androida?

Zaledwie kilkanaście dni temu informowano, że Google kupił firmę Bump Technologies. Wyszukiwarkowy gigant znowu wybrał się na zakupy. Tym razem padło na firmę Flutter. Co to może oznaczać dla Androida?

Flutter jest przeznaczoną na pecety aplikacją, która wykorzystuje kamerkę internetową, aby umożliwić obsługę wybranych aplikacji za pomocą gestów. Machając ręką przed obiektywem kamerki, można m.in. przełączać utwory w odtwarzaczu muzycznym czy zatrzymywać filmy na YouTubie. Technologia ta bardzo przypadła do gustu Google'owi, który zapragnął wejść w jej posiadanie. Nie ujawniono niestety, ile za nią zapłacił.

Jak koncern zamierza wykorzystać swój nowy nabytek? Tego na razie nie wiadomo i tak na dobrą sprawę nie wiadomo również, czy będzie to miało cokolwiek wspólnego ze smartfonami lub tabletami. Jak już wspomniałem, Flutter tworzony był wyłącznie z myślą o pecetach i już dziś dostępny jest m.in. w formie wtyczki do Chrome'a. Niewykluczone więc, że Google chce po prostu, by bezdotykowa obsługa była zaimplementowana w jego przeglądarce domyślnie.

Nie da się jednak nie zauważyć, że rozwiązania wykorzystywane przez Fluttera do złudzenia przypominają te obecne w najnowszych flagowcach Samsunga (Air Gesture). Gigant z Mountain View ma zatem świetną okazję, by przygotować własną odpowiedź na rozwiązania Koreańczyków.

[solr id="komorkomania-pl-161780" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/3591,google-na-zakupach-waze-kupiony-za-13-miliarda-dolarow" _mphoto="google-161780-258x168-e8b8d04eca.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4524[/block]

Ponadto od dłuższego czasu da się zaobserwować, że Google nabyte przez siebie technologie stara się wykorzystać w jak najszerszej gamie usług. Na przykład zakupiony przez niego rok temu edytor zdjęć Snapseed dziś funkcjonuje nie tylko jako mobilna aplikacja na platformy Android i iOS. Niedawno został on zintegrowany z serwisem społecznościowym Google+.

Podejrzewam, że podobny los czeka Fluttera i już wkrótce będziemy obsługiwać bezdotykowo wiele popularnych aplikacji, usług i witryn Google'a na różnych urządzeniach i systemach operacyjnych. Z pewnością jednak jeszcze sporo wody w Wiśle upłynie, nim tak się stanie.

Źródło: Phone Arena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)