Fonio radzi - cykl audycji warty posłuchania

fonio audycje
fonio audycje
Kira Czarczyńska

22.09.2009 13:00, aktual.: 22.09.2009 15:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Coraz więcej dzieci dostaje od rodziców telefony komórkowe. Im młodsza grupa wiekowa, tym bardziej widoczny jest stały, szybki przyrost ilości aparatów. Dla dorosłych to poczucie bezpieczeństwa. Dla dzieci - ciekawy gadżet, z którego poza puszczaniem muzyki, graniem czy robieniem zdjęć, można też zadzwonić.

Sęk w tym, że rodzice kupują dziecku telefon i w zasadzie na tym się kończy. Zdaniem CenterNetu brakuje jednak nadal rozmów na temat bezpieczeństwa i zasad społecznych dotyczących używania komórki.

Sęk w tym, że rodzice kupują dziecku telefon i w zasadzie na tym się kończy. Zdaniem CenterNetu brakuje jednak nadal rozmów na temat bezpieczeństwa i zasad społecznych dotyczących używania komórki.

Audycje, o których mowa, raczej nie są tworzone z myślą o naszych najmłodszych komórkomaniakach. Można w nich znaleźć informacje ciekawe raczej dla dorosłych, dla rodziców i opiekunów dzieci w młodszym wieku szkolnym. Informacje, które skłaniają do zastanowienia.

W pierwszej audycji dowiedzieć się można, skąd wzięła się idea zorganizowania akcji mającej na celu edukację dzieci w zakresie bezpiecznego i racjonalnego korzystania z telefonu komórkowego. Jak zaś mówią twórcy cyklu -

W kolejnych audycjach nasi goście i specjaliści opowiadają o niebezpieczeństwach jakie czyhają na maluchy wchodzące w mobilny świat i przestrzegają jak uchronić je przed niebezpieczeństwami i nieprzyjemnymi sytuacjami.

Cykl programów przygotowała firma CenterNet S.A. we współpracy z Centrum Prasowym Lemon. Wszystkie dostępne będą zarówno w serwisie Moja Pierwsza Komórka, jak i na Prasowe.com.

Robiliśmy bardzo dużą ilość różnego rodzaju badań i analiz. I w ramach tych badań i analiz zobaczyliśmy, że coraz więcej małych dzieci ma telefony komórkowe. Coraz młodsze dzieci mają telefony komórkowe. Absolutnie nie idzie to w parze z edukacją dotyczącą telefonii komórkowej. - powiedziała w pierwszej audycji Anna Gołębicka, dyrektor marketingu firmy CenterNet.

I ciężko odmówić jej słuszności. Dlatego, zgodnie z hasłem kończącym audycje:

Przed użyciem pierwszej komórki zapoznaj się z Foniem!

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)