ForcePhone przytuli na odległość, przesyłając wibracje

ForcePhone przytuli na odległość, przesyłając wibracje

Smartfon ForcePhone. Fot. Technology Review
Smartfon ForcePhone. Fot. Technology Review
Adrian Nowak
16.10.2012 15:20, aktualizacja: 16.10.2012 17:20

Telefon, który przytuli rozmówcę? Czemu nie! Nokia Research wspólnie z HIIT przygotowała urządzenia, które podczas rozmowy potrafią przekazywać nie tylko dźwięk i obraz...

Ostatnie lata przyniosły niewiele, jeśli chodzi o informacje, jakie wymieniamy podczas rozmów telefonicznych. Dźwięk, wiadomości tekstowe czy wreszcie wideo to wciąż niewiele - mamy przecież znacznie więcej zmysłów. O ile z dużą ostrożnością podchodziłbym do urządzeń potrafiących przesyłać zapach, o tyle możliwość dotknięcia rozmówcy zapowiada się niezwykle ciekawie.

Wibracje i nacisk

Eve Hoggan, która zaprezentowała urządzenie, zdradziła również, że przez cały miesiąc rejestrowano długość rozmów osób testujących ForcePhone'a. Jak łatwo się domyślić, szybko pojawiły się także interesujące zastosowania dla nietypowego gadżetu. Uczestnicy eksperymentu ujawniali na przykład, że wibracje wykorzystywali jako sposób na "zdalne przytulanie".

W niektórych przypadkach wibrujący smartfon przystawiony do głowy może jednak irytować. To również zamierzony efekt! Nie zawsze rozmawiamy przecież o rzeczach pozytywnych i czasem sprzęt może po prostu lepiej oddać klimat kłótni. O ile jej nie wywołuje, nie można przecież winić technologii.

Naukowcy zauważają, że niektóre pary odnajdywały również znacznie bardziej pozytywne zastosowania dla zdalnych wibracji. Choć badacze doceniali ich kreatywność, nie chcieli szczegółowo rozwijać tego tematu...

Źródło: [http://www.technologyreview.com/view/429618/squeeze-your-phone-and-send-a-loved-one-a-hug/](http://Technology Review)

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)