Formuła 4.0 - nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci!

Formuła 4.0 - nielimitowane rozmowy i SMS‑y do wszystkich sieci!

Formuła 4.0 w Play
Formuła 4.0 w Play
Tomasz Nowak
28.03.2012 14:25, aktualizacja: 28.03.2012 16:25

Dzisiaj odbyła się konferencja Play, na której zaprezentowano ofertę o tajemniczej nazwie Formuła 4.0. Zdaniem Play zrewolucjonizuje ona telefonię komórkową w Polsce i umocni pozycję sieci na rynku.

Play postanowił dać swoim użytkownikom nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci już za 79 zł (w promocji dla przenoszących numer lub przedłużających umowę) lub za 89 zł (w standardowej ofercie). Oferta nie uwzględnia telefonów stacjonarnych - połączenia z nimi nadal będą kosztować 29 gr/min.  Użytkownicy będą mogli jednak przez 3 miesiące korzystać z pakietu darmowych rozmów na stacjonarne, który później będzie kosztować 7 zł miesięcznie.

Formuła 4.0 bez telefonu

Podstawowa oferta ogranicza się jedynie do karty SIM. Oznacza to, że za 89 zł użytkownik dostaje nielimitowane rozmowy i SMS-y, ale bez telefonu. W podstawowej ofercie nie będzie dostępny również pakiet danych w standardzie. Użytkownicy co prawda otrzymują 200 MB na transfer w pierwszym miesiącu (po wykorzystaniu nie są pobierane opłaty, a jedynie zmniejszana jest prędkość), ale za pakiet w kolejnych miesiącach trzeba płacić 7 zł (na 30 dni). Dostępny jest również drugi plan taryfowy, w którym za 99 zł miesięcznie klienci otrzymują dodatkowo pakiet danych o wielkości 2 GB. Szczegóły w poniższej tabelce:

Formuła 4.0 bez telefonu - standard
Formuła 4.0 bez telefonu - standard

Szczegóły oferty dla osób przenoszących numer do Play'a lub przedłużających umowę znajdziecie poniżej (główna różnica to obniżony o 10 zł abonament):

Formuła 4.0 + Smartfon

W ramach stałej opłaty abonamentowej 109 zł, 139 zł lub 169 zł użytkownik otrzymuje nieograniczone możliwości kontaktu głosowego oraz pakiet 2GB miesięcznie (w taryfach 139 zł i 169 zł) do wykorzystania na transmisję internetową. W przypadku najniższego abonamentu dostępny jest pakiet 200 MB przez pierwszy okres rozliczeniowy, a następnie trzeba za niego płacić 7 zł miesięcznie. Podobnie jak w ofercie bez telefonu, rozmowy na stacjonarne dostępne są bezpłatnie przez 3 miesiące, a później koszt pakietu wynosi 7 zł miesięcznie. Szczegóły poniżej:

Formuła 4.0 + Smartfon - standardowa
Formuła 4.0 + Smartfon - standardowa

Z kolei dla klientów przedłużających umowę lub przenoszących numer Play przygotował Super Promocję z obniżonym kosztem abonamentu na stałe (o 10 zł).

Formuła 4.0 + Smartfon - super promocja
Formuła 4.0 + Smartfon - super promocja

W ofercie będą dostępne również inne telefony, a szczegółowe cenniki poznamy już wkrótce.

Free Zone

W ofercie pojawi się również bezpłatne Free Zone, czyli usługa promocyjna zapewniającą nieograniczony dostęp do komponentów własnych (bez elementów reklamowych i linków zewnętrznych) portali: Facebook.com, NK.pl, Linkedin.com, Goldenline.pl, Onet.pl (z wyłączeniem serwisu Onet.VOD), Zumi.pl i Sympatia.pl. Jest ona przeznaczona tylko dla abonentów Formuł 4.0, w których Klienci posiadają obligatoryjnie włączony pakiet danych przez cały okres trwania umowy

Dotychczasowi klienci All Inclusive mają możliwość włączenia usługi FreeZone i korzystania z jej benefitów (większa liczba dostępnych portali). W tym czasie, ich usługa Pakiet Społecznościowy (darmowy dostęp do portali Facebook, Nasza Klasa o podobnej funkcjonalności) zostanie uśpiona i przywrócona w momencie rezygnacji z Free Zone.

Według sieci idealna oferta powinna być prosta, uczciwa, korzystna cenowo i dająca swobodę. Formuła 4.0 ma wszystkie te cechy. Oferta będzie dostępna już od piątku, 30 marca. Każdy, kto chce z niej skorzystać, musi po prostu przyjść do salonu sprzedaży Playa. Z nowej oferty Formuła 4.0 będą mogli również korzystać klienci biznesowi.

Według mnie Formuła 4.0 w pewien sposób zrewolucjonizuje polską telefonię komórkową. Będzie to duża konkurencja dla pozostałych sieci. Według szacunków Play zainteresowanych Formułą 4.0 powinno być 5 milionów klientów. Nielimitowane rozmowy i SMS-y z pewnością przyciągną wielu konsumentów i sprawią, że Play umocni się na rynku.

Co sądzicie o nowej taryfie sieci? Jest warta uwagi? Zapraszam do dyskusji na forum.

Źródło: Blogplay.pl

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)