Fossil prezentuje smartwatcha z Androidem Wear i 3 inne urzadzenia

Fossil prezentuje smartwatcha z Androidem Wear i 3 inne urzadzenia

Android Wear
Android Wear
Konrad Błaszak
22.10.2015 07:35, aktualizacja: 22.10.2015 10:20

Inteligentne zegarki i opaski to jest bardzo interesująca branża, więc naturalnie większość producentów smartfonów stara się znaleźć tam miejsce dla siebie. Co ciekawe, nie muszą oni walczyć jedynie między sobą, ponieważ pojawiają się też twórcy tradycyjnych czasomierzy i jednym z nich jest Fossil z nową serią Q.

Branża wearables, czyli inteligentnych gadżetów, które można nosić rozwija się już od jakiegoś czasu, ale ostatnie dwa miesiące są moim zdaniem szczególnie ciekawe. Na targach IFA producenci smartfonów pokazali kilka nowości, a potem swoje propozycje zaprezentowało także Pebble, Timex oraz Runtastic.

Może to ja jestem w pewien sposób uprzedzony, ale kwadratowe propozycje wydają mi się brzydkie, więc czekałem na wysyp gadżetów z okrągłymi wyświetlaczami. Dlatego cieszę się, że już niedługo na rynku pojawi się kolejny gracz wpisujący się w ten trend, który może przypaść do gustu wszystkim ludziom ceniącym sobie świetnie wyglądające gadżety.

Fossil właśnie ogłosił, że już niedługo do sprzedaży trafią jego inteligentne urządzenia. Jeśli nie kojarzycie tej firmy to powiem tylko, że zajmuje się ona produkcją klasycznych zegarków oraz ubraniami, a oprócz tworzenia pod swoją marką, robi również rzeczy dla Adidasa czy też Armaniego. Zaprezentowane takiego zegarka była niemal nieuniknione, ponieważ 2 miesiące temu został pokazany jego prototyp. Razem z nim można będzie kupić całą rodzinę produktów z serii Fossil Q.

Fossil Q Founder
Fossil Q Founder© Fossil via engadget.com

Najważniejszy model to Q Founder, który widzicie na powyższym zdjęciu. Został on stworzony przy współpracy z Google'em (Android Wear )oraz Intelemem (procesor). Oczywiście podobnie jak inne urządzenia tego typu mierzy on aktywność fizyczną, pokazuje powiadomienia oraz pozwala w dużym stopniu zastąpić smartfona (którego trzeba i tak mieć w pobliżu).

Dla wielu może to być idealny prezent, ponieważ ma trafić na rynek przed sezonem świątecznym. Jego cena to 275 dolarów, co w przeliczeniu daje około 1035 złotych. Nie jest niestety znana na razie pełna specyfikacja tego modelu. Warto przypomnieć też, że system Android Wear dostał niedawno sporą aktualizację.

Fossil Q Reveler, Q Grant oraz Q Dreamer
Fossil Q Reveler, Q Grant oraz Q Dreamer© Fossil

Kolejnym zegarkiem marki Fossil będzie Q Grant, który nie ma już dotykowego ekranu, ale dzięki temu czas pracy powinien być dużo dłuższy. Został on wyposażony w 3 przyciski i może mierzyć aktywność oraz - dzięki wibracjom i diodom LED po dwóch stronach tarczy - informować o powiadomieniach. Będzie on dostępny już 25 października, a jego cena będzie wahać się między 175, a 195 dolarów (660-730 złotych).

Oprócz zegarków amerykańska firma zapowiedziała także dwie opaski. Model Q Reveler przeznaczony jest dla mężczyzn i dostępny będzie w dwóch wariantach: ze srebrnym rdzeniem gadżetu oraz skórzaną opaską, a także w wersji całej na czarno, gdzie pasek będzie silikonowy. Dla kobiet został przygotowany Q Dreamer, który może być złoty lub srebrny. Obydwa urządzenia mierzą aktywność oraz za pomocą wibracji i diod LED dają znać o powiadomieniach. One także trafią na rynek 25 października, a kwota jaką trzeba przygotować to 125 dolarów (470 złotych)

Dodatkowo firma Fossil wypuści aplikację, w której będzie można szczegółowo wybrać o jakich powiadomieniach mają informować te gadżety oraz sprawdzić aktywność danego dnia. Ciekawym dodatkiem jest możliwość przypisania konkretnego koloru diody do danej osoby. Na szczęście nie będziecie skazani na tę aplikację, więc można sparować gadżet ze swoim ulubioną. Wszystkie urządzenia będą współpracować zarówno z iPhone'ami (iOS 8.2 i wyżej) jak i smartfonami na Androidzie, co najmniej w wersji 4.3. Wiadomo także, że będą one ładowane bezprzewodowo na specjalnej stacji.

Muszę przyznać, że uwielbiam takie debiuty, ponieważ firmy zajmujące się tradycyjnymi zegarkami mogą wnieść dużo świeżości na ten rynek. Już od jakiegoś czasu widać, że producenci smartfonów tworząc swoje inteligentne gadżety chcą z nich zrobić nie tylko przydatne akcesoria, ale również ładnie wyglądające dodatki. Wystarczy rzucić okiem na nowości Motoroli czy też Huaweia. W tej branży oprócz Fossila czy Timexa może też sporo namieszać TAG Huer. Bez wątpienia dla wszystkich fanów wearables zapowiadają się bardzo ciekawe miesiące.

Źródło: Fossil via engadget.com

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)