FotoSwipe czyli fotograficzna aplikacji, której warto się przyjrzeć.

FotoSwipe czyli fotograficzna aplikacji, której warto się przyjrzeć.18.07.2014 19:11
LOGO Aplikacji
LOGO Aplikacji
Źródło zdjęć: © fotoswipe.com
Kamil Filipiak

W dzisiejszych czasach smartfony i tablety towarzyszą nam wszędzie, są więc idealnym narzędziem dla fotografów amatorów, pragnących uwiecznić ważne, bądź te mniej ważne chwile swojego życia. Niestety gabaryty urządzeń uniemożliwiają noszenie kilku telefonów, bądź smartfonu i tabletu na raz ( oczywiście w komfortowych warunkach), przez co, co jakiś czas musimy przenosić wykonane przez nas fotografie na inne urządzenia ( np. ze smartfonu na tablet). Oczywiście nie jest to uciążliwe. Wystarczy włączyć bluetooth lub NFC. Ale co jeśli chcemy zrobić to w bardziej efektowny sposób? Z pomocą przychodzi nam aplikacja FotoSwipe.

Zdjęcie,  które zaraz wyląduje na drugim urządzeniu
Zdjęcie, które zaraz wyląduje na drugim urządzeniu
412081558468690854

FotoSwipe to świeża aplikacja stworzona z myślą o użytkownikach systemu z zielonym robocikiem w logo (deweloper obiecuje wersję na ios) umożliwiająca komfortowe i na pewno bardzo efektowne przesyłanie - przepraszam, złe słowo - przerzucanie zdjęć z jednego urządzenia na drugie. Aplikacja jest całkowicie darmowa i bardzo nowa ( według danych sklepu Google Play pobrano ją "ponad 100 razy"). Aby aplikacji działała poprawnie należy na obu urządzeniach ją zainstalować, następnie uruchomić i przejść od słów do czynów - wybrać zdjęcie poprzez przytrzymanie i przesunąć je z ekranu jednego urządzenia na ekran drugiego. Proste i szyb.... no właśnie nie do końca. Mimo iż apliakcja radzi sobie dobrze, to mam wrażenie, że przesyłanie zdjęć bluetooth'em jest nieznacznie szybsze, choć może to być zwykłe złudzenie. Warto również wspomnieć o "niezawodności" aplikacji, a właściwie jej braku. Niestety program nie zawsze z nami współpracuje ( jest to wynikiem konieczności przytrzymania zdjęć na ekranie telefonu z którego przenosimy przez sekundę, co robi się uciążliwe przy próbie przeniesienia 30 zdjęć) - wystarczy "sekunda" za mało, a wszystko pójdzie na marne.

Pomysł na aplikację jest na prawdę godny nobla, ale zastanawiam się czy świat przyjmie go ciepło. Wiele osób zapewne nie zdecyduje się na korzystanie z tej aplikacji, bo podobny rezultat mogą otrzymać podczas używania starego, dobrego bluetooth'a.

Mam nadzieję, że twórca aplikacji ulepszy aplikację o dodatkowe funkcje, które zapewnią wielu nowych klientów.

Na dzień dzisiejszy FotoSwipe jest "tylko" ciekawostką, którą warto przetestować

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)