FPS, który uruchomi się nawet na Androidach pierwszej generacji

FPS, który uruchomi się nawet na Androidach pierwszej generacji
Zbyszek Kowal

27.03.2012 06:11, aktual.: 02.03.2020 10:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gloomy Dungeons 3D wygląda i działa jak stare tytuły, jednak nie oznacza to, że jest zła.

Pojawianie się tytułów sprzed kilkunastu lat na platformach mobilnych to stały trend. Wystarczy wspomnieć Dooma czy też Wolfensteina. Co ciekawe, zdarzają się również gry w klasycznej odsłonie, niebędące portem wielkich hitów. Poznajcie Gloomy Dungeons 3D, FPS-a, który uruchomi się nawet na starszych Androidach.

Co to jest FPS?

FPS to rodzaj gry akcji, w której gracz zajmuje się zestrzeliwaniem wrogów za pomocą broni. Jest jednymą z najpopularniejszych gatunków gier. Cechą charakterystyczną jest perspektywa - kamera gry oddaje punkt widzenia bohatera (stąd nazwa - First Person Shooter).

Gloomy Dungeons 3D jest w zasadzie grą retro

Pojawianie się reedycji czy też bezpośrednich portów znanych tytułów z przeszłości ma jedną dużą zaletę. Pozwala osobom pamiętającym stare gry ponownie przeżywać historie zapamiętane z lat młodości. Na tym entuzjazmie budowane są zresztą prognozy dotyczące sprzedaży.

W przypadku Gloomy Dungeons 3D takiego handicapu producent mieć nie będzie. Gra wygląda i działa tak samo jak tytuły sprzed kilkunastu lat, jednak za jej producentem nie kryje się żadna uznana marka, która mogłaby przyciągnąć starsze pokolenie.

Oczywiście nie oznacza to, że gra jest słaba. Wręcz przeciwnie tytuł jak na swoją konwencję jest ładnie dopracowany i oferuje znacznie więcej ciekawych funkcji niż klasyki z lat 90. Jeżeli zatem kręci Was retro granie, to Gloomy Dungeons 3D można pobrać z Google Play w cenie 6 złotych i 25 groszy. Co ciekawe, gra uruchomi się nawet na Androidach pierwszej generacji.

Źródło: DroidGamers

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)