Nexus One z Froyo (Android 2.2) vs iPhone 3GS i HTC HD2 - porównanie szybkości przeglądarek

Nexus One z Froyo (Android 2.2) vs iPhone 3GS i HTC HD2 - porównanie szybkości przeglądarek

Nexus One z Froyo (Android 2.2) vs iPhone 3GS i HTC HD2 - porównanie szybkości przeglądarek
Karolina Adamus
24.05.2010 12:15, aktualizacja: 24.05.2010 14:15

Podczas konferencji I/O, na której przedstawiono nową wersję systemu Android o nazwie Froyo, Google chwaliło się, że przeglądarka w nowej platformie nie będzie miała sobie równych. Jej szybkość i obsługa Flash 10.1 Beta mają nas podobno zaskoczyć. Blog Pocketnow.com postanowił sprawdzić, czy słowa Google nie są tylko zwykłymi przechwałkami, aby utrzeć nosa Steve'owi. Zajrzyjcie dalej, aby zobaczyć film z porównaniem szybkości przeglądarek w Nexus One z Androidem 2.2, iPhonie 3GS oraz HTC HD2.

Jak słusznie zauważył autor tekstu, Brandon Miniman, przeglądarka w Android 2.2 jest i... nie jest najszybszą na świecie przeglądarką w smartfonach. Zastanawiacie się pewnie dlaczego? Otóż, jak udowodnił Miniman, podczas ładowania stron internetowych nie zawierających elementów flashowych Nexus One z Froyo radzi sobie lepiej, niż Safari w iPhonie 3GS i Opera w HTC HD2.

Android 2.2 (Froyo) Web Browser Speed Test (Flash On) | Pocketnow

Drugi test to otwieranie stron z elementami Flash. Jak widać, ani Safari, ani starsza Opera z HD2 nie obsługują Flasha. Froyo za to nie ma najmniejszych problemów z uruchamianiem zarówno gier flashowych, jak i filmów YouTube z poziomu przeglądarki i filmów na stronie sklepu Amazon.

Szybkość wczytywania stron to jedna sprawa. Co innego szybkość działania samej przeglądarki, gdy na stronie znajdują się flashowe elementy. W tym momencie Froyo nie radzi sobie już tak wyśmienicie. Strona przycina się i skacze, tak samo jak elementy Flash. Jak stwierdził Miniman, obsługa Flash 10.1 Beta jest istotnie jeszcze bardzo niedopracowana i lepiej póki co zrezygnować z instalacji dodatku.

Autor testu obiecał także udostępnić w najbliższym czasie film z porównaniem przeglądarek w tych samych trzech modelach, ale bez zainstalowanego Flash 10.1 Beta w Nexus One.

Na koniec zobaczcie jeszcze wideo z Engagdet, który porównał przeglądarki w Nexus One (Android Froyo z Flash 10.1) i Desire (Android Eclair z Flash Lite 4):

Źródło: Pocketnow.com

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)