Funkcja Hotspotu na iOS 4.3 pozwala innym iPhone'om korzystać z FaceTime

Strona głównaFunkcja Hotspotu na iOS 4.3 pozwala innym iPhone'om korzystać z FaceTime
05.03.2011 09:11
Funkcja Hotspotu na iOS 4.3 pozwala innym iPhone'om korzystać z FaceTime
Krystian Bezdzietny
Krystian Bezdzietny

Jak pewnie wiecie, Apple nie pozwala użytkownikom iPhone'a 4 korzystać z usługi FaceTime za pośrednictwem połączenia 3G, jednak po dogłębnym zbadaniu najnowszej wersji iOS 4.3 - Golden Master - okazało się, że za pośrednictwem drugiego iPhone'a 4 można wykonywać połączenia FaceTime bez żadnego problemu poprzez 3G.

Taki trick możliwy jest dzięki zastosowaniu funkcjonalności Hotspotu, która ma się oficjalnie pojawić w iOS 4.3. Niemiecki serwis Macerkopf.de odkrył, że jeśli iPhone połączy się z siecią dzięki drugiemu iPhone'owi (wykorzystując tym samym funkcję Hotspot), to można bezproblemowo inicjować połączenie FaceTime, ponieważ ten drugi iPhone działa normalnie na połączeniu WiFi, a wiemy przecież, że pierwsze urządzenie udostępnia internet dzięki sieci 3G.

Deweloperzy zaznaczyli, że taki trick nie był możliwy na wcześniejszych betach iOS 4.3. Trudno jednak przewidzieć, czy Apple odpowiednio zablokuje wyżej zaprezentowaną możliwość. Nie każdy przecież ma dwa iPhone'y 4 w domu, aby się bawić w takie kombinacje. Przypomnijmy, że iOS 4.3 oficjalnie ukaże się już 11 marca.

Źródło: Mac Stories

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)