Pierścień w okrągłym zegarku Samsunga ma mieć wiele zastosowań. Oto kilka z nich

Pierścień w okrągłym zegarku Samsunga ma mieć wiele zastosowań. Oto kilka z nich

LG G Watch R. Czy Samsung Orbis będzie podobny?
LG G Watch R. Czy Samsung Orbis będzie podobny?
Kamil Zawiślak
22.01.2015 17:22, aktualizacja: 22.01.2015 20:00

Samsung musiał pozazdrościć Motoroli i LG ich świetnych, okrągłych zegarków, dlatego wziął się do pracy i wyda w najbliższej przyszłości swój własny, okrągły smartwatch. Redaktorzy SamMobile powołując się na swoje źródła donoszą o funkcjach nadchodzącego zegarka, a konkretnie jego pierścienia.

O okrągłym zegarku Samsunga określanym jako Orbis, usłyszeliśmy dwa tygodnie temu. Dziś mamy kolejne informacje, tym razem na temat działania samego urządzenia, którego wyróżnikiem ma być obracany pierścień koperty.

Ekran główny

Spodziewamy się, że Orbis będzie pracować pod kontrolą Tizena. Ruch palcem od górnej krawędzi ma rozwinąć menu zawierające regulację jasności, Bluetooth, ikonę baterii czy włącznik trybu "nie przeszkadzać". Z kolei przesunięcie palcem od dolnej krawędzi ma ukazać menu ostatnio otwartych aplikacji, podobno zbliżone do tego w Gear S. Dzięki obracanemu pierścieniowi powolny ruch ma wyświetlić jedną ostatnią aplikację, natomiast szybki obrót trzy ostatnie. Zamknięcie menu ma być możliwe dzięki przyciskowi zasilania ukrytemu w koronce. Gwoli przypomnienia, Apple Watch też ma koronkę...

Apple Watch i koronka
Apple Watch i koronka

Połączenia telefoniczne

W tym wypadku zegarek będzie bardzo dobrze wykorzystywać obracany pierścień, jeśli przecieki się potwierdzą. Obrócenie go w lewą stronę ma skutkować odrzuceniem połączenia, natomiast obrócenie w prawą nie tylko odrzuci, ale też wyśle zdefiniowaną wiadomość - np. nie mogę rozmawiać. Kończenie trwającego połączenia ma być możliwe poprzez wciśnięcie koronki. Redaktorzy SamMobile spodziewają się, że w finalnej wersji odbieranie połączeń również będzie możliwe, ale obecnie nie ma wzmianki o tym, w jaki sposób miałoby się to odbywać.

Odtwarzacz muzyki

Nie mogło zabraknąć możliwości sterowania muzyką odtwarzaną na smartfonie. Do tego również ma być wykorzystywany pierścień zegarka. Obracając go w lewą lub prawą stronę system cofnie lub przełączy utwór. Ruch palcem od dolnej krawędzi ekranu ma wywołać podmenu, w którym obracanie pierścienia ma przełączać między listami odtwarzania, utworami, artystami czy albumami.

Inne

Pierścień ma też umożliwić wyciszenie alarmu obrotem go w którąkolwiek stronę, pokazać prognozę pogody w ujęciu godzinowym lub tygodniowym oraz zmieniać motywy ekranu głównego - wyświetlanej godziny.

Wygląda na to, że Samsung szykuje naprawdę ciekawy smartwatch, który w pełni wykorzystywać będzie potencjał obracanego pierścienia. Bardzo podoba mi się możliwość odrzucania połączenia przy pomocy prostego ruchu.

Wciąż nie wiadomo niestety, czy pierścień będzie się obracał całkowicie czy tylko do pewnego stopnia. Mimo wszystko skwituję to krótko - zapowiada się ciekawie i czekam na marcowe MWC 2015.

Źródło: SamMobile

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)