Futurystyczny tower defense - Four Days: World Defense

Four Days
Four Days
Tomasz Słowik

03.06.2012 12:10, aktual.: 03.06.2012 14:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Four Days: World Defense to świetnie wykonany, trójwymiarowy tower defense osadzony w dalekiej przyszłości. Jest to wyróżniający się tytuł tego gatunku.

Four Days: World Defense to świetnie wykonany, trójwymiarowy tower defense osadzony w dalekiej przyszłości. Jest to wyróżniający się tytuł tego gatunku.

Zadanie gracza jest takie samo jak zawsze - powstrzymać kolejne fale wrogów za pomocą wybudowanych wieżyczek obronnych. Duże znaczenie ma sam początek bitwy, w trakcie którego obiera się odpowiednią strategię i wydłuża drogę przeciwnikom jak np. w Fieldrunners. W tym celu wykorzystuje się przeszkody na mapie oraz same wieże. Kierunek przemarszu wrogich jednostek jest cały czas wyświetlany w postaci strzałek. Do dyspozycji gracza oddano 9 typów wieżyczek podzielonych na ofensywne, defensywne oraz artyleryjskie. Każdą z nich można ulepszyć w trakcie bitwy dwukrotnie. Poza tym są jeszcze dodatkowe umiejętności, z których można korzystać co jakiś czas.

Plansz jest dziesięć plus dwie części samouczka. Każda z nich ma pięć poziomów trudności i tryb nieskończoności. Poszczególne mapy różnią się od siebie liczbą miejsc, których trzeba bronić, i ułożeniem przeszkód. Przeciwników jest kilkanaście typów (zarówno latających, jak i naziemnych) i poza ciekawym wyglądem nie wyróżniają się niczym szczególnym na tle innych gier. Raz na jakiś czas pojawi się też znacznie wytrzymalszy boss. Szkoda tylko, że poszczególne bitwy są dosyć długie i nawet z przyspieszonym czasem trzeba poświęcić na jedną około 10 minut.

Four Days: World Defense - gameplay

Oprawa graficzna robi wrażenie. Wydaje mi się nawet, że jest to najładniejszy towerdefense, z jakim się spotkałem (pomijając Dungeon Defenders). Mapy oraz wszystkie modele są szczegółowe, a strzelające wieżyczki wyglądają interesująco. Doskwiera tylko brak animacji w trakcie zabijania jednostek, które po prostu znikają. Four Days to godny przedstawiciel swojego gatunku, w który grało mi się z przyjemnością. Poza kilkoma niewielkimi detalami grze nie można niczego zarzucić. W świetny sposób wykorzystuje najlepsze cechy tower defense'ów, jednak sama nie wprowadza żadnych ciekawych rozwiązań. Tytuł dostępny jest w Google Play za darmo.

[plus]grafika

[plus]sporo typów przeciwników

[plus]dużo map

[plus]liczne poziomy trudności

[plus]zawiera najlepsze cechy gatunku

[minus]długie bitwy

[minus]brak innowacyjności

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)