Galaxy E5 i E7 to kolejne nowości Samsunga

Galaxy E5 i E7 to kolejne nowości Samsunga

Tylny panel Galaxy S5
Tylny panel Galaxy S5
Mateusz Żołyniak
10.12.2014 09:05, aktualizacja: 10.12.2014 10:21

Seria Galaxy A to nie jedyna nowa rodzina smartfonów Samsunga. Koreański gigant pracuje obecnie również nad modelami, które zostaną oznaczone jako Galaxy E5 i E7.

Wszystko wskazuje, że Samsung postanowił zmienić sposób nazywania kolejnych smartfonów, a także może ograniczyć liczbę wprowadzanych na rynek modeli o podobnych parametrach. Koreańczycy mają stawiać teraz na nowe rodziny urządzeń, które będą oznaczane różnymi literami alfabetu. Pierwszą z nich jest seria Galaxy A, ale pojawiło się też sporo danych o linii Galaxy E.

Obraz

Dwa pierwsze urządzenia z tej serii to modele o oznaczeniach SM-E700 i SM-E500, które na rynku zadebiutują najprawdopodobniej jako Galaxy E7 i Galaxy E5. Oba smartfony mają oferować ekrany o rozdzielczości HD (1280 x 720 pikseli), a ich przekątne będą wynosić odpowiednio 5,5 cala i 5 cali. Potwierdzają to informacje zarówno z usługi Zauba (zajmuje się monitorowaniem importowanych do Indii produktów), jak również te, które udało wyciągnąć się ze stron Samsunga.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Nowe dane wskazują również, że oba urządzenia będą działać na Androidzie 4.4 KitKat, który zostanie oczywiście wzbogacony o nakładkę TouchWiz. Ich mózgami będą 32-bitowe układy ARM, które będą najprawdopodobniej oferować cztery rdzenie. Procesor w Galaxy E7 ma pracować z taktowaniem do 1,5 GHz, a pojedyncze rdzenie w Galaxy E5 będą cechować się taktowaniem wynoszącym 1,2 GHz.

O nowe rodzinie nie ma zbyt wielu informacji, ale już teraz można śmiało założyć, że należeć do niej będą urządzenia ze średniej półki cenowej. Po modelach Galaxy E - w przeciwieństwie do tych z "A" w nazwie - nie ma co raczej spodziewać się metalowych obudów.

Źródło: SamMobile, SamMobile

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)