Samsung ponownie aktualizuje Galaxy Note'y 7, by poprawić bezpieczeństwo użytkowników

Samsung ponownie aktualizuje Galaxy Note'y 7, by poprawić bezpieczeństwo użytkowników

Galaxy Note7
Galaxy Note7
Źródło zdjęć: © Samsung
Miron Nurski
31.10.2016 14:27, aktualizacja: 31.10.2016 15:34

Pod koniec września pisaliśmy o tym, jak Samsung zabezpieczył Galaxy Note'y 7 wydając aktualizację, która umożliwiała naładowanie potencjalnie niebezpiecznej baterii maksymalnie do 80 proc. Teraz firma idzie o krok dalej.

Nowa wersja oprogramowania wydana dziś (31 października) uniemożliwia naładowanie baterii telefonu do poziomu wyższego niż 60 proc. Proces aktualizacyjny obejmuje całą Europę.

Jak czytamy w oświadczeniu:

Oczywiście start tego procesu nie oznacza, że po zainstalowaniu nowej wersji oprogramowania wszystko jest cacy i Samsung zaleca dalsze korzystanie z Note'a 7. Wręcz przeciwnie.

Masz Galaxy Note'a 7? Jak najszybciej go oddaj

Samsung nie musiałby po raz kolejny bawić się w aktualizacje oprogramowania, gdyby proces zwrotów przebiegał szybko i sprawnie.

Wiele osób zapewne bagatelizuje problem twierdząc, że ryzyko samozapłonu jest niewielkie. Biorąc pod uwagę stosunek liczby sprzedanych urządzeń do liczby odnotowanych incydentów, faktycznie można dojść do takiego wniosku, ale to nie oznacza, że problem nie istnieje.

Warto mieć ponadto na uwadze, że nikt (włącznie z Samsungiem) nie wie, jak baterie będą się zachowały po dłuższym czasie. Po kilku miesiącach odsetek samozapłonów może drastycznie wzrosnąć.

Osoby, które wciąż mają Note'a 7 odsyłam do wpisu ze szczegółami na temat programu wymiany w Polsce. Przypominam, że konsumenci mają do wyboru zwrot pieniędzy albo wymianę na Galaxy S7 edge z voucherem pokrywającym różnicę w cenach. Z decyzją naprawdę nie warto zwlekać.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)