Samsung Galaxy Note 8, czyli funkcjonalne dodatki kosztem wyglądu

Samsung Galaxy Note 8, czyli funkcjonalne dodatki kosztem wyglądu

Samsung Galaxy Note 8, czyli funkcjonalne dodatki kosztem wyglądu
Mateusz Żołyniak
21.08.2017 12:45, aktualizacja: 21.08.2017 14:45

Samsung Galaxy Note 8 zostanie zaprezentowany 23 sierpnia. Niemal pewne jest jednak, że nie będzie on prezentował się aż tak imponująco jak modele Galaxy S8 i S8+, ale będzie oferował o wiele więcej funkcji niż urządzenia wprowadzone przez giganta z Korei Południowej w pierwszej połowie roku.

Note'owi 8 brakuje do wyglądu Galaxy S8

O modelu Galaxy Note 8 wiemy już naprawdę sporo, a pojawiające się od dawna przecieki w obszernym wpisie podsumował już Miron. Znany jest nawet wygląd smartfona, dzięki zdjęciom prasowym, które zamieścił Evan Blass.

Samsung Galaxy Note 8
Samsung Galaxy Note 8© Evan Blass (@evleaks)

Doniesienia popularnego @evleaks potwierdził zresztą już sam Samsung. Na stronie producenta pojawiło się zdjęcie urządzenia z rysikiem S-Pen, na co uwagę zwrócił na Twitterze niejaki Tim Schofield.

Wszystkie dane jasno wskazują, że Galaxy Note 8 będzie nieco inny niż flagowce z serii S8. Będzie oczywiście wyróżniał się niemal bezramkowym ekranem typu Infinity Display (format 18,5:9), ale jego rogi nie będą tak wyraźnie zaokrąglone, a boczne krawędzie będą bardziej subtelnie zagięte.

Galaxy Note 8 (z lewej) vs Galaxy S8+ (z prawej)
Galaxy Note 8 (z lewej) vs Galaxy S8+ (z prawej)

Galaxy Note'a 8 niektórzy mogą określić jako smartfona bardziej eleganckiego niż Galaxy S8, ale według mnie sprawia wrażenie bardziej zwyczajnego. Ekran wygląda na praktycznie płaski, a dolna i górna krawędź wydają się rozpłaszczone. Kompletnie to do mnie nie przemawia.

Note 8 braki nadrobi funkcjonalnością?

Dlaczego Samsung zdecydował się na modyfikację obudowy z Galaxy S8? Odpowiedź jest dość prosta - nowość będzie wyposażona w ulepszony rysik S Pen. Ze stylusa na ekranie Galaxy Note'a 8 będzie korzystało się o wiele wygodniej, co szczególnie dotyczy szkicowania czy rysowania przy krawędziach panelu.

Wiele wskazuje jednak na to, że nowy S Pen nie będzie jedynym dodatkiem, który odróżni Note'a od S8 i S8+. Koreański oddział Samsunga skupił się w materiałach promocyjnych na tym dodatku, ale zamieścił też jasne potwierdzenie tego, że model będzie wyposażony w podwójny aparat z 2-krotnym przybliżeniem optycznym.

Co jeszcze? Plotki mówią o bardziej rozbudowanych opcjach multimedialnych, ale konkrety poznamy zapewne dopiero na prezentacji. Teraz można spodziewać się tylko lepszych głośników czy nowego przetwornika cyfrowo-analogowego (DAC-a). Czy będzie to dobrą rekompensatą za braki w wyglądzie?

Sam pewnie wciąż wolałby wyłożyć pieniądze na modele S8 i S8+, ale decyzja zależeć będzie od indywidualnych preferencji każdego użytkownika. Co więc wolicie? Wygląd czy funkcjonalne dodatki?

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)