Galaxy Note 8 z podwójnym aparatem i 3-krotnym zoomem optycznym

Galaxy Note 8 z podwójnym aparatem i 3‑krotnym zoomem optycznym

Galaxy Note 8 z podwójnym aparatem i 3-krotnym zoomem optycznym
Łukasz Skałba
18.05.2017 16:24, aktualizacja: 18.05.2017 18:25

Podwójny aparat fotograficzny to w głównej mierze marketing. Kiedyś prześcigano się w liczbie megapiskeli, a teraz walka będzie dotyczyć liczby obiektywów. Taka już kolej rzeczy. Nie zmienia to jednak faktu, że trend się nasila. Niedługo do grona firm płynących z jego nurtem dołączy Samsung.

Przyspieszający trend

Czasami druga matryca jest monochromatyczna. W połączeniu z kolorową, system tworzy wtedy bardziej szczegółowe i lepiej doświetlone zdjęcia. Takie rozwiązanie oferuje chociażby Huawei we flagowym modelu Huawei P10. Inną technologią jest podwójny aparat, w którym różne są nie matryce, a zastosowane szkła.

Gdy jeden obiektyw oferuje zwykły kąt widzenia, a drugi jest węższy, użytkownik otrzyma namiastkę zoomu optycznego. Namiastkę, gdyż przeskakując między szerszym a węższym obiektywem, smartfon wykorzystuje kadrowanie cyfrowe. Nie możemy tu mówić o prawdziwym zoomie, ale rozwiązanie to się sprawdza.

Właśnie taką technologię oferuje między innymi LG w swoim flagowym modelu LG G6 oraz Apple wraz z iPhonem 7 Plus. Podobne rozwiązanie wykorzystać ma już wkrótce również Samsung.

Galaxy Note 8 wprowadzi dużo fotograficznych nowości

Według analityków na których powołuje się serwis Korea Herald, Samsung Galaxy Note 8 będzie wyposażony w system składający się z dwóch aparatów. Zaoferują one namiastkę 3-krotnego zoomu optycznego. Dla porównania - iPhone 7 Plus oferuje opcję 2-krotnego przybliżania.

Obraz

Główny moduł aparatu ma mieć normalny kąt i matrycę o rozdzielczości 12 Mpix, a dodatkowy - 3-krotnie węższy kąt i matrycę o rozdzielczości 13 Mpix. Hardware ma być oczywiście wytwarzany przez wewnętrzną spółkę koreańskiego koncernu o nazwie Samsung Electro-Mechanics. Producent ma być więc samowystarczalny.

Warto wspomnieć, że nie jest to debiut Samsunga na tym poletku. W pierwszym kwartale 2017 roku, koncern sprzedał swoje fotograficzne rozwiązania firmom takim jak Oppo, Vivo czy Xiaomi. Wszystkie produkty wymienionych producentów mające podwójny aparat, zawdzięczają tą cechę technologiom Samsunga.

Teraz pora na zaopatrzenie własnego produktu - Note'a 8. Jestem bardzo ciekawy efektów.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)