Galaxy Note 8 - Samsung ujawnia możliwości podwójnego aparatu?

Galaxy Note 8 - Samsung ujawnia możliwości podwójnego aparatu?
Miron Nurski

31.07.2017 10:15, aktual.: 31.07.2017 12:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jest już praktycznie pewne, że Galaxy Note 8 będzie miał podwójny aparat. Czyżby szczegóły na jego temat właśnie ujawnił sam Samsung?

Samsung Electro-Mechanics - oddział odpowiedzialny m.in. za produkcję fotograficznych matryc - opublikował na swojej stronie materiały promocyjne dotyczące podwójnego modułu aparatu przeznaczonego do smartfonów i tabletów.

Teoretycznie materiały te mają zachęcić potencjalnych partnerów do sięgnięcia po nowe sensory i zastosowania ich we własnych urządzeniach. Firma nie ujawnia wprost, czy i w jakim telefonie sama je wykorzysta, ale Galaxy Note 8 zdaje się być dobrym kandydatem.

Na grafice opublikowanej przez sklep dbrand Galaxy Note 8 ma podwójny aparat
Na grafice opublikowanej przez sklep dbrand Galaxy Note 8 ma podwójny aparat© dbrand.com

Czego możemy się dowiedzieć ze wspomnianych materiałów?

Zoom optyczny

Od paru miesięcy mówi się, że drugi aparat w Galaxy Nocie 8 będzie miał obiektyw dający 3-krotne przybliżenie optyczne. Grafika opisana jako Smart Zoom zdaje się to potwierdzać. Zaprezentowano na niej różnice między zoomem cyfrowym a optycznym.

Obraz

Wykrywanie głębi

Jak nietrudno się domyślić, dwa aparaty mają także posłużyć do analizowania przestrzeni w trzech wymiarach i wykrywania odległości między obiektami. Funkcja Depth Application ma pozwolić rozmyć tło za fotografowanym obiektem.

Obraz

Samsung opracował także funkcję Refocus, która ma umożliwić zmianę punktu ostrości już po zrobieniu zdjęcia. Widać, że będzie można wskazać przynajmniej trzy punkty.

Obraz

Prawdopodobnie na rozmywaniu tła się nie skończy. Slajd Background Effects sugeruje, że na tle będzie można zastosować różne efekty (m.in. usunięcie kolorów).

Obraz

Lepsza jakość zdjęć w nocy

Rozwiązanie Super Night Shot ma sprawić, że dzięki danym zbieranym przez dwa aparaty jakość zdjęć zrobionych w trudnych warunkach oświetleniowych będzie lepsza.

Obraz
Obraz

Dwa aparaty mają też zapewnić wyższą rozpiętość tonalną.

Obraz

Ciekaw jestem tylko, w jaki sposób drugi aparat z teleobiektywem - który ma przecież znacznie węższy kąt widzenia - ma się przyczynić do poprawy jakości całego zdjęcia.

Czy dane zebrane z fragmentu kadru wystarczą, by udoskonalić całą fotografię z aparatu głównego? A może Samsung prezentuje tylko teoretyczne możliwości dwóch matryc, ale nie wszystkie funkcje będzie można wykorzystać po zastosowaniu teleobiektywu? Szczegóły powinniśmy poznać już 23 sierpnia, bo właśnie wtedy Galaxy Note 8 ma swoją premierę.

Tak czy inaczej, zanosi się na to, że nowy Note będzie miał najlepszy aparat ze wszystkich zaprezentowanych dotychczas samsungów. Mając na uwadze, jak dobry jest aparat Galaxy S8, jest na co czekać.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)