Galaxy Note Edge pojawi się za naszą zachodnią granicą... jeśli Niemcy udowodnią, że tego chcą

Galaxy Note Edge pojawi się za naszą zachodnią granicą... jeśli Niemcy udowodnią, że tego chcą

Zmodyfikowane zdjęcie: Man hand with pen
Zmodyfikowane zdjęcie: Man hand with pen
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Miron Nurski
06.11.2014 12:10, aktualizacja: 06.11.2014 13:10

Jak sprawdzić, czy warto wprowadzić nowego smartfona na konkretny rynek? Wystarczy zapytać. A przynajmniej z takiego założenia wyszedł Samsung.

Galaxy Note Edge ze względu na wygięty i nachodzący na jedną z krawędzi ekran jest urządzeniem dość niekonwencjonalnym. Samsung doskonale zdaj więc sobie sprawę z tego, że przez większość konsumentów będzie on traktowany jako ciekawostka, a wprowadzenie go do sprzedaży w poszczególnych krajach może się zakończyć finansową porażką. W przypadku Niemiec gigant ruszył zatem z głosowaniem: jeśli przynajmniej 120 210 osób opowie się za wprowadzeniem Edge'a do sprzedaży, tak też się stanie.

Głosowanie na stronie Samsunga
Głosowanie na stronie Samsunga© samsung.com/de

Głosowanie ruszyło na stronie Samsunga 4 listopada i potrwa do 10 listopada. Na 4 dni przed końcem udało się już zebrać ponad 50 000 głosów, więc prawdopodobnie uda się dobić do wyznaczonego poziomu w określonym czasie. Jeśli to nastąpi, od drugiej połowy listopada do końca grudnia klienci będą mogli zakupić "edycję premium" smartfona z bliżej nieokreślonymi dodatkami. Później na półkach sklepowych spoczywać będzie jego standardowa wersja.

Co istotne, oddanie głosu nie jest deklaracją chęci zakupu. Ot "chciałbym, żeby Galaxy Note Edge pojawił się w sklepach". Samsung sprawdza więc po prostu, jak dużym zainteresowaniem cieszy się ten produkty i przy okazji - a może przede wszystkim - robi mu reklamę. Koniec końców całą akcję nagłaśniają zapewne wszystkie technologiczne media w Niemczech.

Jeśli głosowanie zakończy się powodzeniem, dla nas będzie to o tyle dobra wiadomość, że znacznie łatwiej będzie sprowadzić tego smartfona z Niemiec niż z Korei Południowej, Japonii czy też Stanów Zjednoczonych. Wciąż nie wiadomo bowiem, czy Galaxy Note Edge pojawi się nad Wisłą. Polski oddziale Samsunga, może pora pomyśleć o jakimś głosowaniu? ;)

Źródło: Samsung via Phone Arena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)