Galaxy S II wkrótce z aktualizacją do Androida 4.1? Poprawki także dla Galaxy S III

Galaxy S II wkrótce z aktualizacją do Androida 4.1? Poprawki także dla Galaxy S III

Galaxy S II
Galaxy S II
Adrian Nowak
07.01.2013 12:40, aktualizacja: 07.01.2013 13:40

Użytkownicy Samsungów Galaxy S II czekają na aktualizację do nowego Androida 4.1 już od wielu miesięcy. Na szczęście coraz więcej wskazuje na to, że poprawki zostaną udostępnione w najbliższym czasie.

Jak zauważył serwis Engadget, na koreańskich stronach Samsunga pojawiły się szczegółowe informacje na temat aktualizacji do Androida 4.1 Jelly Bean. Użytkownicy smartfonów Galaxy S II poza funkcjami standardowymi dla nowej wersji platformy wyszukiwarkowego giganta mogą liczyć również na zestaw mniej spodziewanych nowości.

Nowe oprogramowanie będzie dostępne przez narzędzie Kies, które umożliwia zarządzanie smartfonem z poziomu PC. Okazuje się, że po wgraniu nowości ilość miejsca dostępnego na pliki spadnie z 12 do 11 GB - warto jednak zdecydować się na takie poświęcenie, żeby smartfon działał sprawniej.

Wraz z Androidem 4.1 na urządzeniach Galaxy S II pojawi się domyślnie narzędzie Google+, a także kilka innych narzędzi z Google Play, wspierających nowe funkcje (m.in. Smart Stay). Na razie nie wiadomo, kiedy nowości zostaną zaprezentowane, ale biorąc pod uwagę informacje na stronach Samsunga, nie powinniśmy na nie długo czekać.

Galaxy S III także w potrzebie?

Wydaje się, że bardziej niż właściciele Galaxy S II poprawek potrzebują użytkownicy najnowszej wersji Samsunga Galaxy S III. W ostatnich tygodniach coraz więcej mówiło się o problemie "nagłej śmierci" niektórych urządzeń tego typu, a koreański gigant zapewnił, że nie ignoruje problemu. Ogłosił, że wady dotyczą "tylko bardzo ograniczonej liczy urządzeń", a firma już pracuje nad udostępnieniem poprawek.

Warto przypomnieć, że Galaxy S III już teraz otrzymuje łatki związane z bezpieczeństwem. Użytkownicy z Wielkiej Brytanii, którzy mają smartfona opartego na procesorze Exynos, mogą już ściągnąć aktualizacje bezprzewodowo. Koncern musi się więc troszczyć o klientów nawet długo po tym, jak sprzeda już swoje telefony. Mimo wszystko szkoda, że na niektóre poprawki trzeba czekać wiele miesięcy.

Źródło: Engadget

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)