Galaxy S III - porównanie cen u operatorów

Galaxy S III - porównanie cen u operatorów

Galaxy S III | fot. własne
Galaxy S III | fot. własne
Michał Brzeziński
31.05.2012 07:00, aktualizacja: 31.05.2012 09:00

Dwa dni temu Samsung Galaxy S III oficjalnie trafił do sprzedaży. Już wcześniej znaliśmy jego ceny w sklepach internetowych, a operatorzy wielokrotnie chwalili się dostępnością smartfona. Która oferta indywidualna jest najlepsza na rynku?

Dwa dni temu Samsung Galaxy S III oficjalnie trafił do sprzedaży. Już wcześniej znaliśmy jego ceny w sklepach internetowych, a operatorzy wielokrotnie chwalili się dostępnością smartfona. Która oferta indywidualna jest najlepsza na rynku?

Cenniki przedstawiło trzech operatorów: Orange, Play i T-Mobile. Plus jeszcze nie zareagował na pojawienie się jednego z najpopularniejszych modeli, ale jego wprowadzenie to prawdopodobnie jedynie kwestia czasu.

Na początek zobaczmy, na ile wyceniony został Galaxy S III przez Play i Orange (T-Mobile nie podało takiej informacji) bez uwzględnienia promocji. Tak naprawdę jest to wartość czysto teoretyczna, ale nie zaszkodzi rzucić okiem: Orange - 3589 zł (i tak 400 zł taniej niż Galaxy Note), Play - 3019 zł. Ceny kosmiczne, ale nikt o zdrowych zmysłach nie kupuje telefonu u operatora, nie wybierając przy tym oferty.

Zacznijmy od pomarańczowego dostawcy usług. W taryfach Pelikan, Delfin i Pantera z umową na 24 miesiące w najniższych kwotach abonamentu za flagowca Samsunga trzeba zapłacić co najmniej 2000 zł. Cena spada wraz ze wzrostem opłaty miesięcznej: 1459 zł dla Delfina II za 99,90 zł i 759 zł dla Pantery II za 199,90 zł.

Ci odważniejsi, podpisujący umowę z Orange na 36 miesięcy, w abonamencie za 29,90 zł i tak będą musieli wykosztować się na 2149 zł. Dla najdroższych opcji w ofercie Delfin II i Pantera II cena spada do (odpowiednio) 1309 zł i 359 zł. Oferty mix nie różnią się znacznie, do każdej ceny ze zwykłego zobowiązania wystarczy dodać około 100-200 zł.

Galaxy S III | fot. Samsung
Galaxy S III | fot. Samsung

Play w ostatnich dniach narzekał, że w porównaniu z innymi operatorami nie może sobie pozwolić na równie duże hurtowe zamówienia (tak jak o wiele większe T-Mobile oraz Orange). Jednak oferta fioletowego operatora nie jest zła, a cenowo wydaje się korzystniejsza niż Orange. W Mixturze ceny wahają się od 1319 zł (69 zł miesięcznie) do 2089 zł (15 zł miesięcznie). Lepiej wyglądają abonamenty - przy zobowiązaniu 29 zł koszt Galaxy S III wynosi 1949 zł. Najdroższa konfiguracja AllInclusive - 95 zł - pozwoli stać się właścicielem smartfona za 1179 zł. W Formule 4.0 za 150 zł miesięcznie cena spada do 649 zł.

A co na to T-Mobile? Flagowca Samsunga można dostać w dwóch taryfach: Rodzinnej i Frii. W tej pierwszej najniższa cena to 599 zł przy umowie na 3 lata i opłacie 139,90 zł miesięcznie. W porównaniu z pozostałymi operatorami dobrze wygląda zobowiązanie w wysokości 29,90 zł na 24 miesiące. Wtedy właścicielem smartfona możemy się stać za 1899 zł. Taka sama cena dotyczy najtańszej konfiguracji (99 zł) taryfy Frii. Dla opłat z przedziału 159-179 zł koszt zakupu telefonu maleje do 1199 zł.

Ceny u polskich operatorów można podsumować w trzech słowach: tanio nie jest. Ale biorąc pod uwagę sugerowaną cenę rynkową 2799 zł, mogliśmy się spodziewać czegoś gorszego. W wielu przypadkach rzeczywiście opłaca się wziąć telefon w abonamencie, w przeciwieństwie do częstych ofert, w których dopłacając 200 zł, można kupić nowy egzemplarz od producenta.

Nie zapominajmy również o abonamentach dla firm, które często kształtują ceny na portalach aukcyjnych. Jak pisał Janek, w tego typu abonamencie za Galaxy S III wystarczy zapłacić symboliczną złotówkę.

Prawdopodobnie nowego flagowca czeka podobny los jak jego poprzedników - na wolnym rynku cena szybko spadnie. I chociaż nie liczyłbym w najbliższym czasie na oferty poniżej 2000 zł, radzę poczekać kilka tygodni/miesięcy i zobaczyć, ile wtedy trzeba będzie zapłacić.

Wszystkie cenniki możecie zobaczyć w źródłach wpisu.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)