Galaxy S III z wieloma funkcjami Galaxy Note'a II! Jakimi?

Galaxy S III z wieloma funkcjami Galaxy Note'a II! Jakimi?16.11.2012 14:00
Galaxy S III
Galaxy S III
Tomasz Nowak

Nadchodząca aktualizacja dla Galaxy S III może wnieść na pokład najbardziej popularnego smartfona na rynku wiele funkcji znanych z modelu Galaxy Note II. Samsung potrafi dbać o swoje kluczowe produkty.

O aktualizacji dla Galaxy S III wspominałem już jakiś czas temu. Wtedy wydawało się, że jedynie funkcja Multi-Window trafi do flagowca koreańskiego producenta. Ostatnie plotki sugerują jednak, że to nie wszystko i Galaxy S III znacznie zyska na funkcjonalności. Do Sieci wyciekło testowe oprogramowanie, które oprócz ulepszonej wielozadaniowości wprowadza także: Smart rotation, Paper Artist, nową galerię oraz lepszą klawiaturę.

Smart rotation to opcja, która z pewnością przypadnie do gustu użytkownikom. Wszyscy wiedzą chyba, jak uciążliwa potrafi być opcja autoobracania ekranu. Szczególnie jeśli użytkownik znajduje się w pozycji leżącej, a ekran niechciany obraca się razem ze zmianą położenia. Smartfon dzięki Smart rotation z pomocą przedniej kamery ustala pozycję głowy i odpowiednio ustawi ekran. Rozwiązanie według testującego Galaxy Note'a II Mateusz bardzo wygodne, więc cieszę się, że Samsung wprowadzi je również do Galaxy S III.

Kolejnym dodatkiem jest aplikacja Paper Artist, która pozwoli na błyskawiczną edycję zdjęć. Jednym kliknięciem można przerobić zwykłe zdjęcie w szkic. Funkcja ta została przedstawiona na poniższym wideo. Moim zdaniem o wiele wygodniej jest korzystać z tej aplikacji przy użyciu rysika, jednak ekran Galaxy S III jest na tyle duży, że obsługa palcem też nie powinna sprawiać problemów.

Domyślna galeria z Note'a II oferuje kilka naprawdę ciekawych efektów wizualnych, które przy dużej ilości zdjęć pomagają w ich przeglądaniu. Aplikacja ta została już nieoficjalnie przeportowana do Galaxy S III, czego dowodem jest poniższe wideo. Z Androidem 4.1.2 galeria trafi do flagowca Samsunga oficjalnie.

Gallery and Camera APP Galaxy Note 2 working on Galaxy S3

Ostatnią z nowych funkcji jest klawiatura. Ta na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym szczególnym. Wystarczy jednak włączyć opcję przewidywania słów, a poczujemy różnicę. Klawiatura w Galaxy Note II zawiera bowiem silnik przewidywania z klawiatury SwiftKey, której ilość pobrań, według danych z Google Play, mieści się w przedziale od 1 do 5 milionów. Jest to więc dość popularny i chwalony program.

Uważam, że Samsung dobrze robi udostępniając te funkcje także dla Galaxy S III. Rozmiar Galaxy Note'a nie odpowiada każdemu, a funkcje te, jakby nie patrzeć są bardzo przydatne. Niestety w dalszym ciągu nie wiadomo kiedy aktualizacja trafi do użytkowników. Przewiduje się, że nastąpi to w grudniu, więc jedyne co pozostaje to uzbrojenie się w cierpliwość.

Aktualizacja:

Jeden z naszych czytelników, Konrad Osman (do którego kieruję serdeczne podziękowania) zwrócił uwagę, że to nie wszystkie funkcje, jakie trafią do Galaxy S III. Zmianie ulegnie także centrum powiadomień, w którym użytkownik będzie miał kontrolę nad umieszczonymi tam widżetami. Dzięki temu każdy użytkownik ustawi takie widżety jakich potrzebuje.

Kolejną z funkcji jest Page Buddy. Po podłączeniu danego akcesorium utworzone zostaje dodatkowe okno pulpitu, które zawiera widżety i skróty adekwatne do danej sytuacji. Przykładowo po podłączeniu słuchawek pojawi się widżet muzyki. Wideo poniżej wyjaśnia wszystkie zawiłości. Uważam, że jest to dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą niepotrzebnie zaśmiecać pulpitów widżetami, a korzystać z nich tylko wtedy, kiedy używana jest dana funkcja.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)