Galaxy S - Value pack zamiast ICS?

Galaxy S - Value pack zamiast ICS?

Ice Cream Sandwich | fot. androidspin.com
Ice Cream Sandwich | fot. androidspin.com
Michał Brzeziński
28.12.2011 15:46, aktualizacja: 28.12.2011 16:46

Zapraszam na kolejny odcinek telenoweli pt. "Samsung Galaxy S walczy o lodową kanapkę". Czas na świeże wieści z frontu i zwrot akcji - nowości ze świata mobilnego czyta się ciekawiej niż niejedną książkę.

Z początku wszyscy myśleli, że jeden z najpopularniejszych smartfonów zostanie zaktualizowany do Androida Ice Cream Sandwich. Świadczyły o tym przecieki, podpowiadała to częściowo logika - w końcu o tak pokaźne grono konsumentów trzeba dbać. Ale rzeczywistość okazała się taka jak zawsze: oficjalnie ogłoszono brak aktualizacji oraz wyjaśniono powody takiej decyzji.

Na protesty i wyrazy oburzenia użytkowników Galaxy S nie trzeba było długo czekać. Równie szybko nadeszła odpowiedź Samsunga, który obiecał sprawdzić, czy na pewno nie ma możliwości wydania Ice Cream Sandwich. Telefon, jak dobrze wiemy, bezproblemowo radzi sobie z Androidem 4.0. Przeszkodę stanowił TouchWiz.

Według najnowszych informacji Koreańczycy planują wydanie aktualizacji o nazwie Value pack. Jej celem jest ulepszenie systemu i upodobnienie go do najnowszego Androida (z TouchWizem oczywiście). Zmienią się przede wszystkim przeglądarka i wielozadaniowość, pojawią się również nowe widżety. Ale niestety w "informacjach o telefonie" ciągle będzie się znajdował Gingerbread, a fani Ice Cream Sandwich będą zmuszeni sięgać po nieautoryzowane sposoby, żeby się z nim zaznajomić.

Value pack jest świeżym pomysłem: niedawno Samsung po raz pierwszy ogłosił, że użyje go do zaktualizowania dwóch telefonów z serii Wave: 533 i 525. Dzięki temu interfejs będzie przypominał badę 2.0, która ma zbyt wysokie wymagania sprzętowe dla wspomnianych modeli.

Czy takie zastępstwo jest wystarczające? Moim zdaniem zdecydowanie nie. Spodziewałem się takiego wprowadzenia rozwiązania jak dla HTC Desire, czyli aktualizacji do kolejnej wersji systemu, ale z okrojonym interfejsem producenta, w końcu to TouchWiz jest jedynym winnym.

Bez wątpienia Value pack spodoba się osobom mniej zorientowanym w świecie smartfonów - zawsze to nowe dodatki za darmo. Lepsza taka zmiana niż żadna, ale Ice Cream Sandwich to przede wszystkim modyfikacje "pod maską", wydajność, nowe API itp., a tego nie zastąpi żadna nakładka.

Nie jest to oficjalne stanowisko Samsunga w sprawie Galaxy S, ale wydaje się prawdopodobne, że producent będzie chciał pójść na łatwiznę. Zamiast planować, jak nie wypuścić aktualizacji do najnowszego Androida, Koreańczycy mogliby się zająć optymalizowaniem swojej nakładki. Niestety, na czysty system nie ma co liczyć.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)