Galaxy S5 Active w drodze
Galaxy S5 już jest, ale wkrótce mogą dołączyć do niego kolejne modele, które sprzedawane będą pod kluczową marką Samsunga.
Analogicznie do roku ubiegłego, Samsung wkrótce powinien zapowiedzieć nowe modele z "Galaxy S5" w nazwie. Wśród nich będzie można znaleźć zapewne mniejszą wersję flagowca (S5 Mini), model nastawiony na funkcje fotograficzne oraz wariant o podwyższonej odporności. O dwóch pierwszych pojawiały się już przecieki, ale dopiero teraz coś konkretnego pojawiło się na temat Galaxy S5 Active.
Wszystko dzięki @evleaks. Na twitterowym profilu pojawiło się zdjęcie szeregu aplikacji i usług dostępnych w nowym modelu, które mają być dostępne w nadchodzącym urządzeniu. Niestety, na razie nie ma żadnych zdjęć urządzenia, ani danych o jego specyfikacji technicznej. Wiele wskazuje jednak, że będzie on bardziej odporny od zwykłej wersji S5.
Galaxy S5 Active ma mieć wzmocnioną obudowę, która przywodzi na myśl modele z serii Xcover. Model będzie również bardziej odporny na wodę niż oryginał. Galaxy S5 może pochwalić się certyfikatem IP67, co oznacza, że bez problemu wytrzyma na głębokości 1 m przez 30 min. Active ma spełniać normy IP68, czyli dokładnie te same co Xperia Z2 - 1 godz. na głębokości 1,5 m.
Z ciekawością będę czekał na więcej informacji o Galaxy S5 Active. Tym bardziej, że powinien zostać zapowiedziany wraz z Galaxy S5 Mini i nowym, fotograficznym modelem S5 Zoom. Ostatnie doniesienia o tym ostatnim był bardzo pozytywne i liczę, że Samsung zaskoczy również wersją o zwiększonej wytrzymałości.
Prezentacja alternatywnych wersji S5 powinna odbyć się w parę tygodni po wejściu na rynek nowego flagowca. Nie nastąpi to jednak przed tym, aż zainteresowanie Galaxy S5 zmaleje. Nie ma sensu bowiem sensu odwracać uwagi kupujących od kluczowego produktu.
Aktualizacja: Nasze źródło donosi, że Galaxy S5 Active będzie miał ekran o rozdzielczości 1920 x 1080 i pulsometr, który znamy z oryginalnego S5. Procesor ma należeć do rodziny Snapdragon, ale istnieje prawdopodobieństwo, że Samsung zdecyduje się na zastosowanie 800-tki, a nie wersji 801.