Galaxy S5 ze Snapdragonem 805 zmierza do Europy? Taki był plan, ale...

Galaxy S5 ze Snapdragonem 805 zmierza do Europy? Taki był plan, ale...

Zmodyfikowane zdjęcia Blank map of Europe i Europe road sign
Zmodyfikowane zdjęcia Blank map of Europe i Europe road sign
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Miron Nurski
22.08.2014 11:29, aktualizacja: 22.08.2014 14:02

Dla osób oczekujących europejskiej premiery wariantu Galaxy S5 z ultrawydajnym Snapdragonem 805 pojawiło się światełko w tunelu. Niestety będę musiał je nieco przygasić.

Serwis SamMobile zauważył, że na serwerach Samsunga wylądowało oprogramowanie dla modelu SM-G901F (Galaxy S5 z 805-tką) brandowane przez brytyjskiego operatora EE. To naturalnie prowadzi do oczywistego wniosku, że sieć wkrótce wprowadzi smartfona do swojej oferty, prawda? Niestety nie jest to takie oczywiste.

Snapdragon 805 to prawdziwy demon wydajności, ale musimy pamiętać, że z marketingowego punktu widzenia jego najważniejszym atutem jest obsługa sieci LTE Cat. 6. Dlatego też mocniejsza wersja S-piątki debiutuje w krajach, w których infrastruktura pozwala na wykorzystanie potencjału urządzenia i pobieranie danych z prędkością do 300 Mbps (na razie premiera miała miejsce w Korei Południowej i Singapurze). A jak to wygląda w Wielkiej Brytanii?

Pod koniec ubiegłego roku operator EE faktycznie ogłosił, że pracuje już nad rozwojem sieci LTE-A Cat. 6, a jej komercyjne uruchomienie miało mieć miejsce tego lata. Miało. W czerwcu rzecznik prasowy EE w rozmowie z serwisem ISPreview zdradził jednak, że prace się przeciągają i na debiut usługi w 2014 roku nie mamy co liczyć. Możliwe, że będziemy musieli poczekać nawet kilkanaście miesięcy.

Wniosek? Prawdopodobnie sieć EE zawarła porozumienie z Samsungiem, na mocy którego ten miał przygotować dla niej specjalny wariant swojego flagowca, co byłoby prawdziwą marketingową bombą z okazji zaplanowanego na tegoroczne wakacje uruchomienia sieci LTE-A Cat.6. Operator nie przewidział jednak, że prace się przeciągną, podczas gdy Samsung robił swoje i przygotowywał już oprogramowanie. W końcu EE wystartuje z siecią 4G nowej generacji, a wtedy udoskonalony Galaxy S5 zapewne trafi do jej portfolio (koniec końców smartfonów z LTE-A jest jak na lekarstwo), ale na razie rozszerzanie oferty o słuchawkę z 805-tką nie miałoby najmniejszego sensu.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)