Galaxy S6 może być pierwszym smartfonem z obsługą LTE Cat.10

Galaxy S6 może być pierwszym smartfonem z obsługą LTE Cat.10

business, technology, internet and networking concept - businessman pressing button on virtual screens
business, technology, internet and networking concept - businessman pressing button on virtual screens
Źródło zdjęć: © shutterstock
Mateusz Żołyniak
08.12.2014 14:09, aktualizacja: 08.12.2014 15:18

Nowy flagowiec Samsung może być pierwszym smartfonem na rynku, który umożliwi korzystanie z technologii LTE Cat.10. Przynajmniej, gdy idzie o jego wersję opartą na układzie z serii Exynos.

Galaxy S6 na rynku - tradycyjnie już - ma pojawić się w dwóch wersjach. Pierwsza wykorzystywać ma układ przygotowany przez Qualcomma, a druga będzie oparta na autorskim rozwiązaniu Samsunga. Szczególnie interesująco może prezentować się model z Exynosem.

Samsung na potrzeby kolejnego flagowca opracowuje już podobno nowy SoC (System-on-a-chip), który będzie podobny do Exynosa 7 Octa z Galaxy Note'a 4. Chipset ma oferować bowiem osiem 64-bitowych rdzeni (cztery Cortexy-A57 i cztery jednostki A53) i wykorzystywać technologię big.LITTLE. Główną różnica między rozwiązaniami może być zastosowany układ graficzny. Exynos 5433 wykorzystuje Mali-T760, a jego następca może mieć autorską grafikę Samsunga, która już wkrótce może zostać oficjalnie zaprezentowana.

Na tym jednak nie koniec. Najnowsze plotki sugerują, że Koreańczycy w nadchodzącym układzie zastosują również własny moduł LTE. Ma być on zgodny ze standardem LTE kategorii 10, co teoretycznie pozwoli na pobieranie danych z szybkością do 450 Mb/s. Sieci wspierających tę technologię póki co brakuje, ale w Korei wkrótce może się to zmienić - operator LG U+ pracuje już nad wdrożeniem technologii Tri-Band Carrier Aggregation. Nie powinno więc dziwić, że Galaxy S6 z nowym Exynosem może być początkowo dostępny na wyłączność w Korei Południowej (tak, jak modele Galaxy Sx LTE-A).

Warto dodać, że modem LTE Cat.10 opracowany ma już Qualcomm. Rozwiązanie o nazwie Gobi 9x45 LTE nie jest jednak częścią nowego Snapdragona 810 (ten wykorzystuje "jedynie" LTE Cat.6/7). Może okazać się jednak, że na potrzeby Samsunga amerykańska firma przygotuje dodatkową wersję nowego układu, która będzie wyposażona w nowsze moduły LTE.

Źródło: PhoneArena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)