Galaxy S6 będzie miał ekran nachodzący na oba boki?

Galaxy S6 będzie miał ekran nachodzący na oba boki?07.11.2014 13:09
Galaxy Note Edge
Galaxy Note Edge
Źródło zdjęć: © Samsung

Wygląda na to, że Galaxy Note Edge nie będzie jedynym nietypowym smartfonem w ofercie Samsunga.

Pamiętacie przecieki sprzed kilku dni na temat Projectu Zero? Sugerowały one, że podczas przygotowywania nowego flagowca Samsung chce dosłownie zacząć od zera i Galaxy S6 będzie długo wyczekiwanym powiewem świeżości. Okazuje się, że zmiany mogą być bardziej radykalne, niż mogłoby się wydawać.

Analityk Jerry Kang z IHD Technology twierdzi, że eksperyment pod postacią Galaxy Note'a Edge zakończył się powodzeniem i Samsung planuje wykorzystać technologię YOUM do produkcji kolejnego flagowca. W przeciwieństwie do wspomnianego Edge'a jego ekran miałby jednak nachodzić nie tylko na prawą, lecz na obie krawędzi urządzenia. Cała konstrukcja stałaby się dzięki temu symetryczna, a telefon w taki sam sposób mogłyby obsługiwać osoby prawo- i leworęczne.

Takie rozwiązanie Samsung z powodzeniem mógłby promować jako killer feauture. Oczyma wyobraźni widzę już reklamę z uśmiechniętym użytkownikiem, który na przednim panelu swobodnie przegląda stronę internetową, a na bocznych krawędziach cały czas ma pod ręką kontroler multimediów i skróty do ulubionych aplikacji.

Pytanie tylko, czy - jeśli przewidywania analityków się potwierdzą - będzie to jedyny i główny wariant smartfona, czy podobnie jak w przypadku nowych Note'ów ujrzymy jego dwa warianty. Wszystkiego dowiemy się zapewne dopiero na początku przyszłego roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)