Galaxy S7 również w wersji z 10-rdzeniowym Helio X20?

Galaxy S7 również w wersji z 10‑rdzeniowym Helio X20?

Galaxy S7 również w wersji z 10-rdzeniowym Helio X20?
Miron Nurski
29.03.2016 08:51, aktualizacja: 29.03.2016 10:52

Jak wiecie, Galaxy S7 dostępny jest w dwóch wariantach napędzanych przez różne procesory; dla naszej części świata zarezerwowano samsungowego Exynosa 8 Octa, a modele amerykańskie napędzane są przez Snapdragona 820 Qualcomma. Wkrótce może się pojawić trzecia wersja. Słabsza wersja.

Serwis Tablety.pl dostrzegł w bazie benchmarku Geekbench wyniki testu wydajnościowego przeprowadzonego na urządzeniu o kodowym oznaczeniu SM-G930W8. Biorąc pod uwagę, że oznaczenia wszystkich wersji S-siódemek zaczynają się od "SM-G930" możemy być pewni, że chodzi o kolejny, jeszcze niezapowiedziany wariant flagowca.

Co ciekawe, wspomniany benchmark ujawnił, że sercem testowego egzemplarza jest 10-rdzeniowy układ MediaTek Helio X20 wspierany przez 3 GB pamięci RAM.

Oczywiście samo istnienie takiego prototypu nie musi znaczyć nic; to oczywiste, że producenci po cichu przygotowują różne wersje tych samych urządzeń chociażby po to, by zabezpieczyć się przed ewentualnymi problemami z dostawą podzespołów. W przypadku Helio X20 sprawa jest jednak o tyle interesująca, że układ ten dopiero niedawno trafił do masowej produkcji.

Co więcej, w bazie agencji Zauba, która zajmuje się monitorowaniem towarów przepływających przez indyjski rynek, 20 egzemplarzy SM-G930W8 zarejestrowano 14 marca, czyli już po globalnej premierze S7 (11 marca). Trochę późno, jak na testowanie prototypu, którego wprowadzenia na rynek nie bierze się pod uwagę.

O co więc chodzi? Najpewniej mamy do czynienia ze słabszym wariantem przygotowywanym z myślą o biedniejszych rynkach. Na podobny krok zdecydowało się ostatnio LG; flagowy G5 w krajach Ameryki Łacińskiej będzie miał Snapdragona 652 i 3 GB RAM-u zamiast Snapdragona 820 i 4 GB RAM-u. Zmiana ta została ponoć wymuszona przez lokalnych operatorów, którzy domagali się maksymalnego obniżenia ceny urządzenia.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)