Galaxy S7 i S7 edge nie wspierają szybkiego ładowania Quick Charge 3.0

Samsung Galaxy S7 z bezprzewodową ładowarką (Fast Charge)
Samsung Galaxy S7 z bezprzewodową ładowarką (Fast Charge)
Źródło zdjęć: © samsung
Mateusz Żołyniak

13.03.2016 13:55, aktual.: 13.03.2016 14:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Flagowce Samsunga po brzegi wykapowane są nowymi technologiami. Okazuje się jednak, że wśród nich nie ma szybkiego ładowania Quick Charge 3.0, które mocno promuje Qualcomm. Dlaczego?

Szybko, ale nie najszybciej

Quick Charge 3.0 to ulepszona technologia szybkiego ładowania Qualcomma, która umożliwia uzupełnienie nawet 80 proc. pojemności akumulatora (2750 mAh przy 5 V/1 A) w czasie zaledwie 35 min. Rozwiązanie to dostępne jest dla wszystkich urządzeń z nowym Snapdragonem 820, ale nie każdy z producentów będzie z niego korzystał. Przykładem jest Samsung, który zdecydował się pozostać przy Quick Charge 2.0, co potwierdził Qualcomm na swojej stronie.

Starszy standard wciąż oferuje bardzo szybkie doładowywanie. W przypadku Nexusa 6 z akumulatorem 3220 mAh umożliwia on uzupełnienie baterii do 50 proc. w czasie ok. 40 min., a w modelu Droid Turbo ogniwo o pojemności 3900 mAh można naładować nawet do 60 proc. w zaledwie 30 min. (różnice wynikają tak z baterii, jak i zastosowanej ładowarki).

Quick Charge 3.0: next-gen fast charging technology

Flagowce Samsunga można będzie więc doładowywać szybko, ale nie tak szybko, jak wybrane modele konkurencji. LG G5 będzie ładował się do 45% bardziej wydajnie niż amerykańskie wersje Galaxy S7 i S7 edge, które również wykorzystują układ Snapdragon 820.

To samo dla każdego

Dlaczego Samsung nie skorzystał z szybszego rozwiązania, które do tego dużo lepiej prezentuje się marketingowo? Odpowiedź jest banalna - Quick Charge 3.0 nie jest kompatybilne z Exynosem 8890. Koreańczycy na potrzeby autorskiego układu opracowali technologię szybkiego ładowania, która oferuje podobną szybkość doładowywania co Quick Charge 2.0.

Południowokoreański gigant podjął decyzję, że modele Galaxy S7 i S7 edge niezależnie od układu mają charakteryzować się nie tylko podobną wydajnością czy zbliżonym poborem energii, ale i będą równie szybko ładowane. Samsung nie chce faworyzować użytkowników żadnej z wersji urządzeń. To dobry ruch. Tym bardziej, że naładowanie akumulatora w Galaxy S7 edge (z Exynosem 8 Octa) od 0 do 100 proc. zajmuje nieco ponad 90 min., co jest wynikiem bardzo dobrym. Potwierdził to Miron w swoim teście tego modelu.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)