Gamescom 2012 otwiera się na gry mobilne

Gamescom 2012 otwiera się na gry mobilne
24.04.2012 05:53
Hostessy z GamesCom 2011
Hostessy z GamesCom 2011
Zbyszek Kowal
Zbyszek Kowal

Targi gier w Kolonii to największa impreza tego typu na kontynencie europejskim. Dla niektórych jest to nawet najważniejszy branżowy event w roku. Tegoroczny Gamescom zapowiada się rekordowo pod wieloma względami, a świetny efekt ma być osiągnięty dzięki grom mobilnym!

Włodarze Gamescom poinformowali właśnie branżę elektronicznej rozrywki, że tegoroczna impreza będzie znacznie obszerniejsza. Decyzją organizatorów powierzchnia wystawiennicza została zwiększona o 20 tysięcy metrów kwadratowych!

Innymi słowy, powierzchnia dostępna dla firm chcących się wystawiać została zwiększona o 15 procent w stosunku do roku ubiegłego! Dla kogo zrobiono miejsce? Jak się okazuje, cała ta ogromna przestrzeń będzie zagospodarowana przez firmy zajmujące się produkcją gier mobilnych.

Oczywiście oprócz takich największych graczy na rynku, jak EA Mobile, Gameloft czy Chillingo, można spodziewać się również mniejszych studiów developerskich. Być może w tym roku pojawi się także silna reprezentacja polskich firm, które na rynku gier mobilnych radzą sobie bardzo dobrze.

Warto będzie zatem zarezerwować sobie trochę wolnego czasu w te wakacje i odwiedzić Kolonię w dniach 16-19 sierpnia. Coś mi mówi, że największe premiery gier mobilnych tego roku zostaną pokazane po raz pierwszy właśnie w Niemczech.

Źródło: Gamesindustry.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)