GamesCom 2012: Rzut oka na Kingdom Age [wideo]

GamesCom 2012: Rzut oka na Kingdom Age [wideo]17.08.2012 15:00
Kingdom Age (TBA) fot. Marta Kałuzińska
Kingdom Age (TBA) fot. Marta Kałuzińska
Michał Mynarski

Tegoroczny GamesCom pierwszy raz w historii oficjalnie stał się miejscem prezentacji gier na smartfony i tablety. Skorzystało z tego między innymi studio Gree, specjalizujące się w mobilnych grach.

Jedną z gier, z których studio jest szczególnie dumne jest Kingdom Age. Gra na pierwszy rzut oka przypomina słynne Plemiona czy Trawiana z pewną dozą Settlers Online, nad który aktualnie pracuje Ubisoft.

Kingdom Age to skrzyżowanie eko strategii, city buildera i gry akcji. Polega na budowie i ekspansji naszego królestwa. By wznosić budynki musimy posiadać określoną ilość złota, które zdobywamy z kolei poprzez walki, najazdy i wykonywanie questów. Te ostatnie często polegają na znalezieniu danych potworków i ubiciu ich. Za wykonane questy otrzymujemy złoto, doświadczenie oraz kryształy (magiczna waluta). Z czasem nasz poziom rośnie, a my uzyskujemy dostęp do nowych budynków, które możemy wznieść. One z kolei dają określony bonyfikaty nam i naszej armi lub pozwalają na kupno nowych, silniejszych rodzajów jednostek.

Oczywiście nie będziemy budować naszego imperium bez celu. Gree zadbało o społeznościowy element gry - możemy bez oporów zaatakować królestwo naszego znajomego, i udowodnić mu, że to my posiadamy silniejszą armię. Jednak zorganizowanie najazdu wymaga zebrania potężnych sił, a ewentualna porażka jest bardzo dotkliwa materialnie.

Kingdom Age [GamesCom].m4v

Data premiery Kingdom Age zostanie ogłoszona wkrótce. Gra na razie gra jest zapowiedziana na iPada i iPhone'a.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)