Garmin Fit – trenuj ze swoim smartfonem

Garmin Fit – trenuj ze swoim smartfonem
Zbyszek Kowal

24.01.2012 06:38, aktual.: 24.01.2012 07:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Garmin, globalny lider w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań bazujących na nawigacji satelitarnej, prezentuje aplikację Garmin Fit przeznaczoną dla telefonów iPhone oraz smartfonów z systemem Android. Garmin Fit jest kierowane do osób aktywnych, uprawiających sport zarówno amatorsko, jak i zawodowo.

Aplikacja umożliwia monitorowanie takich parametrów treningu, jak prędkość, tempo, przebyty dystans, czas czy spalone kalorie. Dodatkowo, dzięki współpracy z kompatybilnymi akcesoriami pomiarowymi Garmin, uzyskać można dostęp do informacji o rytmie serca i tętnie.

Garmin Fit wykorzystuje także dokładne mapy oraz pozwala na automatyczne wysyłanie danych z treningów bezpośrednio do serwisu społecznościowego Garmin Connect. Oprócz aplikacji Garmin Fit do sprzedaży trafi również adapter ANT+ dla iPhone'a, który umożliwia bezprzewodową komunikację między urządzeniem iPhone a zgodnymi z tym standardem akcesoriami.

Obraz

Bez względu na rodzaj aktywności (jogging, jazda na rowerze czy spacer), bezpośrednio z poziomu swojego smartfona użytkownik zyskuje dostęp do dokładnych informacji na temat przebytego dystansu, prędkości i lokalizacji. Garmin Fit pozwala również monitorować czas, tempo czy ilość spalonych kalorii oraz sterować odtwarzaną podczas treningu muzyką, odbierać połączenia czy czytać wiadomości tekstowe.

Po zakończeniu treningu użytkownik jest proszony o określenie rodzaju aktywności, ma również możliwość sporządzenia notatki dotyczącej przebiegu ćwiczeń oraz np. dodania informacji o pogodzie podczas treningu. Następnie dane są automatycznie przesyłane do przypisanego wcześniej konta w serwisie Garmin Connect. Na ich podstawie można dokonać m.in. analizy postępów, sporządzić szczegółowe wykresy obciążenia organizmu czy też podzielić się swoimi wynikami z rodziną i przyjaciółmi z całego świata.

Obraz

Serwis Garmin Connect oferuje również dostęp do szczegółowych map, w tym topograficznych, na które można nanieść trasy biegowe lub rowerowe. Aplikacja Garmin Fit pozwala na wyświetlenie 30-dniowej historii z Garmin Connect, dostępnej bezpośrednio z poziomu telefonu.

Adapter Garmin ANT+ dla iPhone'a zapewnia wsparcie dla szeregu akcesoriów zgodnych z tym standardem. Wystarczy wymienić monitor pracy serca, dzięki któremu w trakcie ćwiczeń można śledzić tętno, lub krokomierz przekazujący dane o tempie, prędkości czy przebytym dystansie bezpośrednio do telefonu Apple.

Obraz

Garmin Fit jest najnowszym produktem firmy Garmin, która od ponad 20 lat jest niekwestionowanym liderem w każdym z najważniejszych sektorów rynku urządzeń GPS, poczynając od motoryzacji, poprzez lotnictwo i żeglugę, a na fitness, rekreacji na świeżym powietrzu czy narzędziach służących do śledzenia i aplikacjach dla systemów bezprzewodowych kończąc. Więcej informacji na temat oferty, cen oraz dostępności produktów i usług firmy Garmin można znaleźć na tej stronie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)